Türkiye'de öve öve bitirilemeyen sağlık sisteminde, Radyoloji Uzmanı Prof Dr Güner Sönmez, kardiyolojiye ancak 2 hafta sonrası için radevu bulabilen bir kişinin 2 gün sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini sosyal medyadan duyurdu...

Türkiye'de öve öve bitirilemeyen sağlık sisteminde, Radyoloji Uzmanı Prof Dr Güner Sönmez, kardiyolojiye ancak 2 hafta sonrası için radevu bulabilen bir kişinin 2 gün sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini sosyal medyadan duyurdu...

Teknolojinin geldiği nokta ve gerekten bahsetmeyerek, ülkede “kuyrukları bitirdik” sözleriyle övülen sağlık sisteminin öncelikle diğer pazarlama söylemlerinde olduğu gibi bedava olmadığı öğrenildi, anlaşıldı, sindirildi, şimdi de bitenin kuyruklar değil doktorlar ve sistem olduğu görülmeye başlandı.

Online randevu sistemlerinde herhangi bir devlet hastanesi randevu alabilmek imkansız bir hale gelirken gelen haberler de acı oldu. Bazı bölümlerde oluşan yoğunluklar nedeniyle randevu almak mucize olurken bazı bölümlerde ise en erken 2 hafta sonrası için randevu yaptırılabildiği biliniyor.

Sağlık sistemindeki bu sorunu gündeme getiren Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Güner Sönmez ise Twitter hesabından, durumun vahameti daha iyi anlaşılabilmesi için dikkat çeken bir durumu paylaştı.

Prof. Sönmez, bir takipçisinin kardiyoloji randevusunu ancak 2 hafta sonraya alabildiğini ancak randevuyu aldıktan 2 gün sonra geçirdiği kalp krizinin ardından hayatını kaybettiğini duyurdu.

A101'den Kaçırılmayacak İndirimler! Bebek Bezi 2,82 TL, Havlu Kağıt 29 TL, Deterjan 25 TL, Kahve Makinesi 69 TL'ye Düştü A101'den Kaçırılmayacak İndirimler! Bebek Bezi 2,82 TL, Havlu Kağıt 29 TL, Deterjan 25 TL, Kahve Makinesi 69 TL'ye Düştü

Güner Sönmez, durumu şu sözlerle aktardı;

“Kazım bey daha 4 gün önce burada hastane randevularından yakınmıştı. Kardiyolojiden 2 hafta sonraya randevu alabilmiş ve sonraki gün kalp krizi geçirdi. Maalesef bugün kaybettik. Çok üzgünüm. Mekanı Cennet olsun, ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum.”

Bu arada Sağlık Bakanı ne yapıyor derseniz, kendisi bugünlerde hastanesi Medipol'ün işleri ile meşgul. Malum Üsküdar'da hastanesine ve üniversitesine katabilmek için 4 bin 164 metrekarelik alan arazinin konut ve ortaöğretim tesisleri alanından ‘yüksek öğretim tesisi alanına’ dönüştürülmesi lazımdı ki, seferberlikle yapıldı.

Zira Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'yı üzmedi sağolsun.

Fahrettin Koca'nın Medipol'ü için imar planı değiştirildi

Bu arada olayda hüzün verici taraf ise, Prof. Dr. Güner Sönmez'in bahsettiği vatandaşımız kendisine daha önce de hastanelerden randevu alamama konusunda yazmış ve cümlelerinde ise işi şakaya vurup "insanlar sokaklarda ölecek" demiş.