AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan faizleri arttırdığı kararı imzaladı. Ama...

Türkiye'de yaşanan ekonimik yıkım sürerken uzun süredir Merkez Bankası faizlerinin yükseltilmesi beklenirken AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan "faiz yükseltme kararı" aldı. Ama kamu alacakları için.

Alınan faiz yükseltme kararına göre; kamu alacakları için uygulanan gecikme zammı oranı yüzde 2,5 olarak belirlenirken, tecil faiz oranı ise yıllık yüzde 15'ten yüzde 24'e yükseltildi.

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

Resmi gazete de yayınlanan Amme Alacakları İçin Uygulanan Gecikme Zammı Oranının Yeniden Belirlenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararına göre, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun'da yer alan gecikme zammı oranı, her ay için ayrı ayrı uygulanmak üzere yüzde 2,5 oldu.

Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Tahsilat Genel Tebliği de yayımlanarak yürürlüğe girereken burada da amme alacaklarında yıllık yüzde 15 olarak uygulanan tecil faizi oranı bugünden itibaren yüzde 24 olarak belirlendi.

Türkiye'de yaşanan enflasyon oranları ile zaten gelinen noktada Merkez Bankası'nın Nas referansı ile faiz yükseltmeme kararı da artık önemini yitirmiş ve faiz yükseltmenin çözüm şansı olması da geçerliliğini yitirmişti.

Recep Tayyip Erdoğan İmza Sticker - Reis İmza Sticker - Oto Laptp 24 cm Genişlik Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe