Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 il de feci yıkımlara sebep olan depremden sonra Ipsos ‘En güvenilen ünlüler’ araştırmasını kamuoyu ile paylaştı.

Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 il de feci yıkımlara sebep olan depremden sonra Ipsos ‘En güvenilen ünlüler’ araştırmasını kamuoyu ile paylaştı. Bu listenin ilk sırasında 6 Şubat tarihinde yaşanan depremden sonraki günlerdeki yardım faaliyetlerinde etkin rol alan ve AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent yer aldı.

Haluk Levent ne yapmıştı?

Haluk Levent 31 Temmuz 2017 yılında bir sivil toplum kuruluşu olan AHBAP’ı kurmuştu. Haluk Levent, depremden önce de konserlerinden elde ettiği gelir ile pek çok yardıma muhtaç insanın yardımına koşmuştu. Daha önce Gölcük depreminde de etkin rol oynadığını söyleyen Levent, Kahramanmaraş depreminde de deprem yaşandıktan hemen sonra orda kendi sivil toplum kuruluş üyeleri ile birlikte örgütlenmişti. Depremin yaşandığı ilk birkaç gün 11 il de bir koordinasyon sorunu olduğunu söyleyen Levent, o bölgede koordineyi sağlamak için canla başla çalışmıştı.

En güvenilir ünlü listesi ilk beş

Ipsos’un depremden sonra yaptığı en güvenilir ünlüler araştırmasında sıralama şöyle:

1. Haluk Levent Yüzde 68,

2. Müge Anlı yüzde 50,

3. Kenan İmirzalıoğlu yüzde 49,

4. İlber Ortaylı yüzde 48,

5. Acun Ilıcalı yüzde 46,

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Ipsos tarafından belirli aralıklarla yapılan bu araştırmada Haluk Levent uzun süredir başı çekiyor. Haluk Levent’in ardından ise Müge Anli ile Tatlı Sert programının sahibi Müge Anlı geliyor. Müge Anlı da pek çok faili meçhul davanın çözülmesini sağlıyor. Daha sonradan hukuk fakültesini bitiren Müge Anlı, konuşma tarzıyla insanların güvenini kazanıyor. Kenan İmirzalıoğlu da Müge Anlı’yı bu listede takip eden ünlülerden bir tanesi. İmirzalıoğlu duruşu ve tavrı ile çok güvenilir hissiyatı veriyor. Ilber Ortaylı Türkiye’de en popüler olan bilim insanlarından bir tanesi. Zaman zaman yapmış olduğu komik ama etkileyici eleştiriler ile gündem olmuştu. Listenin ilk beş sırasının sonunda ise Tv 8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı bulunuyor. Yaşadığı hayatın ilginçliği ile pek çok gencin idolü olan Ilıcalı güven testinde kendine beşinci sırada yer buldu.