Konya’da gerçekleşen uyuşturucu operasyonu Türkiye'yi şaşkına çevirirken akıllara dünyadaki "Türkiye uyuşturucu ticaretinin merkezi oldu" haberleri geldi.

Konya’da durdurulan otomobilde 25 kilo eroin ele geçirilince ilginç bir bağlantı da ortaya çıktı. Araçtaki Narkotik Şube polisi M.B.Y.’nin kurye olduğu, talimatı ise Savcı Osman Yarbaş’tan aldığı bilgisi de "Baron Savcı" haberleri ile ülkenin gündemine oturdu.

Adana'dan Konya'ya uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı ihbarı üzerine Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin durdurduğu araçta 25 kilogram eroin ele geçirilirken yanında eşi olan kuryenin bir polis olduğu ortaya çıktı.

Uyuşturucu baronu savcı, kuryeler polis çıktı - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

Polisin telefonunda yapılan incelemede ise, polis memuruna uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatları verenin de Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş olduğu skandalı ortaya çıktı.

İlker Turak’ın haberine göre, Yarbaş'ın uyuşturucu sevkiyatı öncesinde sevkiyatı yapacak kuryelerle buluşup teslimatın nasıl olacağı konusunda talimatlar verdiği öğrenilirken Konya'ya kurye ile 25 kilogram eroin sevkiyatı yapıldığı gün ise Yarbaş'ın örgüt üyelerinden yine Adana Emniyeti Narkotik Şube'de görevli polis M.B.Y. ile birlikte Antalya'ya gittiği ortaya çıktı.

Yakalanan kurye polisin, Cahit Kutluk ve Semiyan Kutluk ile daha önce de defalarca uyuşturucu sevkiyatı yaptığı, örgüt lideri yardımcılarının, Yarbaş'ın talimatıyla kuryelere yabancı uyruklu kişiler adına GSM hatları çıkarttırdığı tespit edildi.

Uyuşturucu baronu savcı, kuryeler polis çıktı - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

Örgüt liderinin Savcı Yarbaş, örgüt lider yardımcılarının Cahit Kutluk ile Semiyan Kutluk, uyuşturucu kuryelerinin ise Narkotik Şube'de çalışan polis M.B.Y. ile polis F.K. olduğu belirlenirken düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Ve örgüt lider yardımcıları ve kurye polisler de dahil 14 şüpheli tutuklandı.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?