Kuaförü pahalı bulan kadın saçını yaptırmak için ABD’den Türkiye’ye geldi ve paylaşımı ile olay oldu.

Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu! Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu!

Türk lirasında yaşanan değer kaybı, vatandaşı enkaza çevirirken yurt dışında yaşayan insanları ise harekete geçirdi. Estetik operasyonlar, sağlık, mülk satın alma, vatandaşlık derken, bunlara alışmışken Türkiye'nin sadece kuaför hizmeti için bile ucuzluk yeri haline gelmesi şaşkınlıkla izlendi.

ABD'de yaşayan Bryn Elise isimli bir kadın, mahallesindeki kuaförün verdiği fiyatları pahalı bulunca, Türkiye'ye geldi ve ucuzluktan yararlandığını ise sosyal medya hesabından duyurdu.

TL’nin dolar ve euro karşısında tarihi kayıplara uğraması sonucu ucuz tatil, ucuz sağlık, ucuz konut, ucuz vatandaşlık için Türkiye’ye gelenlerin sayısında artış yaşanırken son yaşanan olay "pes" dedirtti.

Daha önce ucuz diş operasyonu, estetik ameliyatı, tatil hatta akşam yemeği için Türkiye’ye gelen yabancılar hakkında pek çok haber yapılmıştı ki bu kez ABD’den akıllara duygunluk veren bir haber geldi.

ABD’de yaşayan Bryn Elise isimli bir kadın, istediğini saçı yaptırmak için kuaförünün kendisinden 4 bin dolar istediğini söyleyip, Türkiye'ye gelmesi ile gündem oldu.

ABD’deki kuaförüne elinde bir fotoğrafla gittiğini ve kesim, bakım, boya gibi işlemler için kendisinden 4 bin dolar (69 bin TL) istendiğini söyleyen kadın yaklaşık 10 bin kilometrelik bir seyahat sonunda istediği saçlarına kavuştuğu halini sosyal medya hesabından paylaştı.

Elise, “Hayalinizdeki saçı yaptırmak için ABD’de sizden 4 bin dolar istendiğinde bunu kabul etmeyip Türkiye’ye uçup saçınızı orada yaptırabilirsiniz.” yazması ile Türkiye'de yaşanan durumu da ortaya koymuş oldu.

Genç kadın, videonun başlığında ise ‘İki haftalık tatilim dahil Türkiye daha ucuza geldi’ ifadelerini kullanırken, Türkiye’ye gidiş-dönüş uçak bileti, iki haftalık konaklama bedeli ve saçlarına uygulanan işlemler için toplamda 2 bin 200 dolar ödediği ortaya çıktı.

Bu fiyat, ABD’de istenenin neredeyse yarısına denk ki sadece kuaför fiyatı 4 bin dolar talep edilmişti. Yani, genç kadının mahallesinde bir kuaföre gitmek yerine 10 bin kilometre ötedeki Türkiye’yi tercih etmesi daha ucuza gelmiş oldu.

Elise, Türkiye’de saçları için bahşiş dahil toplamda 450 dolar ödediğini söylerken, “Saçlarımı kestirmem ve boyatmam için yaklaşık 4 bin doları gözden çıkarmam gerekiyordu. Biliyorum ki ABD’deki kuaförüm beni soymaya çalışmıyordu. Ancak artık artan fiyatlardan dolayı onlar da zam yapmaya mecbur kaldılar. Düşündüm ki buraya 4 bin dolar harcayacağıma başka bir ülkeyi gezer ve yine aynı işlemleri uygulatabilirim.” dedi.