Sosyal medya AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çizimi için başlatılan soruşturma ile çalkalanıyor.

Sosyal medya platformu Youtube’da 1 milyondan fazla abonesi bulunan Yusuf Kayaalp hakkında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karikatürlerini çizdiği gerekçesiyle soruşturma başlatılınca ve de ifadeye çağırılmaya neden olan animasyonun polisin inceleme raporında yer alması ile "Erdoğan dini değer oldu" yorumları eşliğinde tepkiler başladı.

Erdoğan karikatürüne soruşturma - Siyaset - ODATV

Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi olan ve animasyonlarla Youtube videoları hazırlayan Yusuf Kayaalp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın animasyonunu çizdiği gerekçesiyle ifadeye çağrıldığını sosyal medyada duyurunca, önce bir şaşkınlık yaşandı sonrasında ise Erdoğan'ın "bir dini değer" olup olmadığı tartışması gündem oldu.

Ünlü karikatürist Kayaalp, ifade kağıdını Twitter hesabından kullandığı "Az önce yine cumhurbaşkanına hakaretten ifadeye çağrıldım. Gerekçesi ise animasyon çizimini yapmamız. Ulan bu adam dini değer mi çizmesi suç olsun" ifadeleri ile de tüm dikkatleri bu olaya çekti.

Kayaalp'in avukatı ise yaşanılanlar ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı;

Erdoğan yine Kuran'la seçim meydanlarında

"İfadeyi birlikte verdik. Yıllarca Atatürk'ü sevenlere "kula kulluk ediyorsunuz, putlaştırıyorsunuz" diyenler Erdoğan'ın animasyonla hazırlanan görselini şikayet eder duruma geldi. Sanmasın ki yanına kar kalacak. Suç uydurma suçu ve iftira suçlarından biz de şikayetçi olacağız.

2022 Türkiyesi'nde ifadeye çağrılmak için yeterli olan görseller. Polisin inceleme raporundan. Aynı gün Cumhurbaşkanı, daha demokratik bir ülke olduk tweetleri atıyordu."

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım