Dün Mardin ve Gaziantep'te 35 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile sarsılan Türkiye, bugün ise Mardin'de ilk kazayı gerçekleştiren TIR sürücüsü Ümit G.'nin ilk ifadesi ile karıştı.

Mazıdağı istikametinden Derik merkezine gelen, Ümit G. yönetimindeki gübre yüklü TIR, freninin patlaması sonucu iki araca çarpmış ve ortalık adeta savaş alanına dönmüştü ki 4 kişinin ölümüne sebep olan TIR sürücüsü Ümit G.'nin ilk ifadesi ortaya çıktı.

Mardin'in Derik ilçesinde meydana gelen katliam gibi kazada iki TIR'ın da frenlerinin tutmadığı ortaya çıkarken Kazadan sonra tedavileri güvenlik gerekçesiyle Diyarbakır Tıp Fakültesinde devam eden Ümit G. ve Yusuf Ş. için gözaltı kararı alındı.

Kraliyette Unvanlar Alındı! "Monarşiyi Küçültmek İçin" Dendi Ama Kraliyet Karıştı! Sekiz Torundan Dördü Artık Unvansız! Kraliyette Unvanlar Alındı! "Monarşiyi Küçültmek İçin" Dendi Ama Kraliyet Karıştı! Sekiz Torundan Dördü Artık Unvansız!

Mardin ve Gaziantep'te katliam gibi trafik kazası - Capital

Mardin'in Derik ilçesinde saat 18.00'da Diyarbakır Caddesi'nde Mazıdağı istikametinden gelen, Ümit G. yönetimindeki 73 NS 384 plakalı gübre yüklü tır, freninin patlaması sonucu iki araca çarpması ve sonrasındaki ifade yer aldı.

İlk kazanın ardından olay yerine polis ve itfaiye ile 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edilirken saat 18.30'da ise Yunus Ş. yönetimindeki 34 NMB 53 plakalı tır kontrolden çıkarak, kaza yapan araçlara müdahale edenlere çarpmıştı.

Mardin'deki katliam gibi kazada benzinliğin kamera kayıtları ortaya çıktı

Hürriyet'in haberine göre bölgede ilk kazayı gerçekleştiren TIR sürücüsü Ümit G.'nin ilk ifadesi ortaya çıktı ve Gübre yüklü TIR ile Irak'ın Zaho kentine gitmek üzere yol çıkan sürücü Ümit G.'nin ağır tonaj iddialarıyla ilgili ifadesinde yük sınırının 29 ton olduğunu ancak kendisinin 27 ton yüklediğini ileri sürdüğü öğrenildi.

Ümit G. ifadesinde Derik ilçe girişindeki rampadan önce frenlerinin tuttuğunu ancak rampaya geldiğinde ise aracının frenlerinin tutmadığını fark ettiğini bu nedenle aracı durduramadığını anlatırken araç bakımını da bir ay önce yaptırdığını iddia etmesi dikkat çekti.

Mardin Derik'teki kazada yaşamını yitirenlerin sayısı 20'ye yükseldi