12 İslam ülkesinden yapılacak, ağırlığını tarımsal ürünlerin oluşturduğu 733 ürünün gümrük vergisi düşürülürken en büyük indirimin ise domuz eti grubunda olması dikkat çekti...

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İthalat Rejimi Kararı'nda değişiklik yapılırken, Dünya Gazetesi'nden Hüseyin Gökçe'nin haberine göre, gümrük vergisindeki indirim oranı 0.3 puan ile 23.1 puan arasında değişirken, en büyük indirim de 1602.49 ile başlayan domuz eti grubunda oldu.

Gümrük vergisi indirilen ürünler arasında; peynir, yumurta, çiçek, kahve, nişasta, bitkisel yağlar gibi ürünler de yer alırken, Gümrük Tarife Cetvelinde “Domuzun diğer parçalarından ayrılmış madde ve konserveler” başlığıyla yer alan ürünün 12 ülkeden ithalatında alınan vergi yüzde 121.5’ten yüzde 98.4’e indirilmesi gündemde yerini buldu.

Dikkat çeken Gümrük verisi indirimi uygulanacak ülkeler ise şunlar olarak dikkat çekti:

Domuz,-hangi-peygamber-döneminde-haram-kılınmıştır

Bahreyn Krallığı, Bangladeş Halk Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas Krallığı, İran, Katar, Kuveyt, Malezya, Pakistan, Suudi Arabistan, Umman ve Ürdün.

Papa Rodrigo Borgia kimdir? Borgia Ailesi Gerçeği İle Şok Olacaksınız! Sedat Peker Erdoğan'ı mı İşaret Etti? Papa Rodrigo Borgia kimdir? Borgia Ailesi Gerçeği İle Şok Olacaksınız! Sedat Peker Erdoğan'ı mı İşaret Etti?