Türkiye'de yoksullaşan halk, yükselen konut fiyatları sonrası "barınma sorunu" yaşarken, AKP Hükümetİ Norveç'in kutup adasında Türklerin ev alabilmesi için yaptığı anlaşma ile sevindirdi.

İmzalanan bu büyük anlaşma ile Türk vatandaşları, Norveç'in Svalbard adalarında oturma ve mülk edinme izni almış oldu.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

TBMM'ye sunulan ''kutuplarda ev'' anlaşmasına göre Türk vatandaşlarının Norveç'in Spitsbergen (Svalbard) takımadaları ile kara sularında mülk edinme, oturma hakkı ve balıkçılık yapabilme imkanı elde edebilecek olduğu öğrenildi.

DHA'da yer alan habere göre, Spitsbergen ile ilgili 9 Şubat 1920'de Paris'te imzalanan antlaşmaya dair Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Meclis Başkanlığı'na gönderildi.

Tezkerede ise Norveç, ABD, Danimarka, Fransa, İtalya, Japonya, Hollanda, Büyük Britanya, İrlanda ile İngiliz Denizaşırı Dominyonları ve İsveç arasında Spitsbergen takımadalarına ilişkin bazı düzenlemeler getiren antlaşmanın, 9 Şubat 1920'de Paris'te imzalandığı hatırlatıldı.