Türkmen Devlet Başkanı, yakıt ve enerji kompleksinin geliştirilmesi hakkında bilgi verdi!

Devlet başkanı 8 Şubat'ta yapılacak bir hükümet toplantısında, dijital kuyular ve tarla projeleri dahil, petrol ve gaz endüstrisinin yenilikçi gelişimi için önerilerin geliştirilmesi, sanayi araştırma kurumlarının ana faaliyetlerinden biri olması gerektiğ

Dünya 10.02.2019 - 08:40 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Devlet başkanı 8 Şubat'ta yapılacak bir hükümet toplantısında, dijital kuyular ve tarla projeleri dahil, petrol ve gaz endüstrisinin yenilikçi gelişimi için önerilerin geliştirilmesi, sanayi araştırma kurumlarının ana faaliyetlerinden biri olması gerektiğini belirtti.

Başbakan M. Meredov'un bu yılın Ocak ayında akaryakıt ve enerji kompleksi işletmelerinin çalışmaları hakkındaki raporunu dinledikten sonra, Türkmenistan Devlet Başkanı, petrol ve gaz endüstrisinin daha da ilerici gelişmesi, yerli yakıt ve enerji kompleksinin rekabetçiliğini arttırmayı amaçlayan üretim ve bilimsel ve teknik potansiyelinin güçlendirilmesi görevlerine odaklandı. ülkenin sosyo-ekonomik gelişimine yaptığı önemli katkı.

Devlet başkanı, petrol ve gaz sektöründeki en son dijital teknolojilerin kullanılmasıyla ortaya çıkan umutlara odaklandı. Bu, jeolojik keşif verimliliğini, ulaşılması zor hidrokarbon birikintilerinin gelişimini ve uzun vadeli sömürülen birikintilerin etkinliğini önemli ölçüde artırmaya olanak sağlar.

Ocak ayı sonuçlarına göre, petrol ve gaz kondensat üretimine ilişkin plan yüzde 103,2, doğal ve ilgili gaz - yüzde 107,9, hidrokarbon işleme - yüzde 113,3, benzin üretimi - yüzde 101,3, mazot - Yüzde 108,8, yağlama yağları - yüzde 100,9, sıvılaştırılmış gaz - yüzde 110,6 ve yatırımların gelişimi için - yüzde 113,5 oranında.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@