Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı, yatırım ve ihracat hakkında konuştu

Başbakan Yardımcısı - Tarım Bakanı Umirzak Shukeyev ve Dışişleri Bakanı Beibut Atamkulov, Kazakistan tarım ürünlerinin ihracatı ve ekonominin tarımsal sanayi sektöründeki yatırım konularını ele aldı. Toplantıda, Kazakistan Cumhuriyeti Zirai-Sanayi Kompl

Dünya 27.01.2019 - 19:02 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Başbakan Yardımcısı - Tarım Bakanı Umirzak Shukeyev ve Dışişleri Bakanı Beibut Atamkulov, Kazakistan tarım ürünlerinin ihracatı ve ekonominin tarımsal sanayi sektöründeki yatırım konularını ele aldı.

Toplantıda, Kazakistan Cumhuriyeti Zirai-Sanayi Kompleksinin 2017-2021 Kalkınma Kalkınma Programı çerçevesinde işbirliğinin güçlendirilmesi konusu ele alınmıştır.

Yıllık Devlet Başkanı Mesajı'nda belirtilen stratejik hedeflerin gerçekleştirilmesi için, tarımsal ürünlerin işçilik verimliliğini ve tarımsal işlenmesini en az 2,5 kat arttırmak amacıyla dış yatırımları Dışişleri Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı arasında Kazakistan'ın tarımsal sanayi kompleksine çekmek gerekir. Ticaret Geliştirme Ortak Eylem Planı'nın uygulanması. Planın detaylı bir şekilde ele alınmasının ardından, Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın yatırım ve ihracat yöneliminin güçlendirilmesi ile ilgili faaliyetlerin güncellenmesine karar verilmiştir.

Özellikle çok uluslu şirketlerin, özellikle tarım, tarım makineleri ve ekipmanları ile çekiciliği ile ilgili yatırım projelerinin yanı sıra, süt ve et ürünlerinin üretimi ve işlenmesine özellikle dikkat edildi.

Bakanlıklar, uluslararası örgütlerle, özellikle BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), İslami Gıda Güvenliği Örgütü, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü ve diğerleri ile derin işbirliğinin önemini vurguladı.

Buna ek olarak, bölüm başkanları, özellikle tarım ürünlerinin ihracatıyla ilgilenen Kazakistan'daki yabancı ülkelerin diplomatlarına, özellikle de tarımsal ürünlerin dış pazarlarda tanıtımı konusunda eğitimler düzenlemeye karar verdiler.

Tarımsal ürünlerin ihracatı, yabancı kitle iletişim araçları için basın turları organizasyonu ve Kazakistan tarımsal sanayi kompleksinde bilgilendirme kampanyaları için bilgi desteğinin artırılması ihtiyacı.

Tarım Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı, Kazak tarımsal ürünlerin ihracatını teşvik etmek ve yatırımların Kazakistan'ın tarımsal sanayi sektörüne girmesi konusunda işbirliğini genişletmek amacıyla bu toplantıların düzenli olarak uygulanmasını amaçlamaktadır.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@