Türkmenistan kalsit üretimi kurmayı hedefliyor

Sanayi Bakanlığı kalsit üretimi için adımlar atıyor. Başbakan Yardımcısı M.

Dünya 25.01.2019 - 17:52 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Sanayi Bakanlığı kalsit üretimi için adımlar atıyor. Başbakan Yardımcısı M. Chakiyev, 18 Ocak'ta Hükümet toplantısında devlet başkanını bilgilendirdi.

Deneysel bir çalışmanın yapıldığı, bunun sonucunda yüksek kaliteli bir mineral kalsit elde edildiği bildirilmiştir. Bu ürünün piyasaya sürülmesi, Türkmen inşaatçılarının ithal emsallerini tamamen terk etmelerini ve gelecekte de çeşitli ev boyaları, alçıpan ve diğer metalik olmayan inşaat malzemeleri üretmelerini sağlayacak.

Bu bağlamda, devlet başkanı tarafından, yıllık 500 ton kapasiteye sahip kireç çubuğunun (kalsit) ürettiği Lebap velayat'ın Magdanly kentinde bulunan işletme yapı malzemelerine dayanarak değerlendirilmek üzere bir teklif sunuldu.

Bu bağlamda, Türkmenistan Cumhurbaşkanı, stratejik sektörün, ortak işletmeler de dahil olmak üzere, yerel hammadde bazında üretilen yapı malzemelerinin hacmini ve çeşitliliğini artırmak, sektöre nitelikli uzmanlar yetiştirmek, yatırımları çekmek için, endüstriyel sektörün sanayi sektörünün önünde kurulduğunu belirtti. - bir başbakana bu hesapla ilgili bir dizi talimat.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@