Türkiye, Koronavirüs salgını ile mücadelede bugün tarihi bir gün yaşadı. Yerli inaktif temelli Kovid 19 aşısı Turcovac acil kullanım onayı aldı. Vatandaşlar ise onayın hemen ardından arama motorunda Turkovac aşı randevusu ne zaman açılacak? Turkovac aşısı inaktif mi, özellikleri ne? Sorularının yanıtını aramaya başladı. İşte merak edilenler…

Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu! Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu!

Koronavirüsle mücadelede aşılamanın önemi her geçen gün daha da fazla ortaya çıkarken yerli Covid 19 aşısı Turcovac acil kullanım onayı aldı. Bugün itibariyle aşının seri üretimine başlandığı da duyuruldu. Bakan Fahrettin Koca da bugün aşının üretildiği tesise giderek açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Bugün itibarıyla seri üretime başlamış durumdayız" ifadelerini kullandı. Peki TURKOVAC aşısı randevu ne zaman açılacak 2021? Turkovac aşısı inaktif mi?

2021 TURKOVAC AŞISI RANDEVU NE ZAMAN AÇILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Turcovac aşısının acil kullanım onayı aldığını canlı yayında açıkladı. Bakan Koca yerli aşının şehir hastanelerinde 1 hafta 10 gün içinde uygulanmaya başlanacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yerli aşıya ilişkin yaptığı açıklamada," Yerli aşımızın üretiminde görev alan herkesi tebrik ediyorum. Aşının ülkemizde üretilebilir olması fevkalade önemlidir. Aşı yaptırmayan vatandaşlarımızı Turkovac aşısı yaptırmaya davet ediyorum." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca vatandaşları Turcovac aşısı olmaya davet etti.

turkovac-asi-randevusu-ne-zaman-acilacak-turkovac-asisi-inaktif-mi-ozellikleri-ne-2

TURKOVAC AŞISI İNAKTİF Mİ, ÖZELLİKLERİ NE?

Turkocav aşısı Türkiye’de üretilen inaktif koronavirüs aşısıdır. Koronavirüs salgınının başından bu yana çalışmaları devam eden yerli aşı acil kullanım onayı almıştır.

ACİL KULLANIM ONAYI NE DEMEK?

Bulaşıcı hastalık salgınları sırasında halk sağlığını tehdit eden durumlar oluşması halinde kullanılacak olan ilaç ve tedavilerin esas veriler alınana kadar acil izinle kullanılması işlemine acil kullanım onayı denmektedir.