Ekonomide yaşanan durum tartışma konusuyken TÜSİAD'dan beklenmedik ilginç açıklamalar geldi.

TÜSİAD Başkanı Orhan Turan Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Toplantısı'nda 'Dünyada hem en yüksek enflasyona hem de son derece yüksek risk primine sahip ülkeyiz, bunun sürdürülemez olduğunu ve hızla rasyonel politikaları dönülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Fakirleşerek büyüyoruz.' ifadelerini kullanınca sosyal medyanın ve ekonomi uzmanlarının da gündemine oturdu.

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Orhan Turan Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Toplantısı'nda özellikle Twitter'daviral haline gelen açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin fakirleşerek büyüdüğünün altını çizen Turan, rekabetçi kur ve cari fazla politikalarının günümüze uyumlu olmadığını belirterek "Artan risk seviyesi sürdürülemez, geleneksel politikalara dönmeliyiz" ifadelerin kullandı.

Konuşmanın ve Orhan Turan'ın gündem olması üzerine ise AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan "TÜSİAD'ın başına gelen kişi, sen bize ders veremezsin. Önce haddini bileceksin, iktidara ders vermek kim siz kimsiniz. Haddini bil" dedi.

Turan'ın açıklamalarından çok konuşulan satır başları ise şöyle oldu;

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan oldu - Haberler

"Dünyada hem en yüksek enflasyona hem de son derece yüksek risk primine sahip ülkeyiz, bunun sürdürülemez olduğunu ve hızla rasyonel politikaları dönülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Fakirleşerek büyüyoruz.

"Enflasyonla mücadele dünya faiz artırırken biz tersi bir politika izliyoruz. TÜFE 3 haneye gidiyor, izlenen ekonomi politikaların yarattığı politikalarda gelirler hızla eriyor."

Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu! Maaşına İsyan Eden AKP'li Vekilin Özlediği İBB'den Kazandığı Para Ortaya Çıktı! AKP'nin İstanbul Kaybı Yine Gündem Oldu!

"Rekabetçi kur ve cari fazla politikaları günümüze uyumlu değil ve istenilen sonucu vermiyor. Artan risk seviyesi sürdürülemez, geleneksel politikalara dönmeliyiz. İzlenen ekonomi politikalarıyla gelirlerimiz eriyor"