Google Doodle bu akşam çok önemli bir isim ile karşımıza çıktı. Dünya üzerinde sayısının milyarlarla ifade edilen kullanıcısının bulunduğu Google ülkemizin en ünlü yazarlarından olan Oğuz Atay'ın 86.

Google Doodle bu akşam çok önemli bir isim ile karşımıza çıktı. Dünya üzerinde sayısının milyarlarla ifade edilen kullanıcısının bulunduğu Google ülkemizin en ünlü yazarlarından olan Oğuz Atay'ın 86. doğum yılını unutmadı. Google çok ünlü isim Oğuz Atay'ı Doodle yaptı. Şu sıralar Google'ı kullanan bütün takipçiler Oğuz Atay'ın merak ve araştırmaya başladı . Google üzerinden yapılan paylaşımlarda Oğuz Atay kimdir ?Oğuz Atay kaç yaşında? Oğuz Atay kaç yaşında vefat etti? soruları çok araştırılmak tayken Türk edebiyatının adeta efsaneleşmiş ismi olan Oğuz Atay'ın 86. yaş gününe özel Google Doodle yapması ile alakalı yaptığımız araştırmalara sizlere sunacağız. Peki Oğuz Atay kimdir? Oğuz Atay kaç yaşında ölmüştür? Oğuz Atay nerelidir ?gibi sorularınızın cevapları sizlerle işte detaylarOğuz Atay Google Doodle olduDünya genelinde milyarlar da takipçisi olan Google arama motoru tüm dünyada önemli kişilerin doğum ya da ölüm yıldönümlerinde bir Farkındalık yaratmak tayken belirli gün ve haftaları da unutma maktadır. Bu akşam Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Cumhuriyet Dönemi yazarlarından olan Oğuz Atay Google Doodle oldu. Peki Oğuz Atay kimdir?  Oğuz Atay'ın eserleri nelerdir? Google ana sayfamızda çıkan kişi kimdir ?sorusunun cevabı hayatını kaybeden Oğuz Atay'dır.Oğuz Atay kimdir?Türk edebiyatının en ünlü Cumhuriyet Dönemi yazarlarından olan Oğuz Atay 1934 senesinde dünyaya gelmiştir . Türk edebiyatına mal olan Tehlikeli Oyunlar ,Tutunamayanlar gibi çok ünlüromanların sahibi olan Oğuz Atay'ın Google Doodle olma sebebi bugün Oğuz Atay'ın 86. doğum yıldönümü olması sebebidir . Cumhuriyet Dönemi yazarlarından olan Oğuz Atay özellikle de Tutunamayanlar isimli romanıyla edebiyat tarihine adeta damgasını vurmuştur. 1934 senesinde dünyaya gelen Oğuz Atay İTÜ inşaat fakültesi mezunudur. Öte yandan İstanbul Devlet Mühendislik fakültesinde de öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Akademik görevi sırasında gazetelerde çalışan makaleler yazmaya başlayan ünlü isim Oğuz Atay bu sıralarda Türk ve Dünya Tarihi ne mal olan Tutunamayanlar adlı romanını oluşturmuştur. 1970 yılında bu romanında tamamlayan Atay ancak 72 senesinde yayınlaya bilmişkenTutunamayanlar romanı TRT roman ödülünü kazanmıştırTutunamayanlar'ın sonrasında 73 senesinde Tehlikeli Oyunlar isimli ikinci romanını da yayınlayan Atay sonrasında Devlet Tiyatrosu'nda yayın sahnelenmiştir. Oğuz Atay'ın eserlerini bir göz atalımTutunamayanlar (1972)Tehlikeli Oyunlar (1973)

Gözden kaçırmayın

Atatürk Havalimanı İçin Skandal Bir İddia Daha! Erdoğan Neden Kendine Özel Bıraktı? Yeni Limanı Neden Kullanmıyor? Atatürk Havalimanı İçin Skandal Bir İddia Daha! Erdoğan Neden Kendine Özel Bıraktı? Yeni Limanı Neden Kullanmıyor?


Bir Bilim Adamının Romanı (1975)Korkuyu Beklerken (1975)Oyunlarla Yaşayanlar (1975)Günlük (1987)Google Doodle nedirDoodle kavramı ilk olarak 1998 yılında, şirket henüz anonim şirket olmadan önce Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin'in, Nevada çölündeki Burning Man festivaline katıldıklarını göstermek için şirket logosunu değiştirmeleriyle doğdu. Page ve Brin, Google kelimesindeki ikinci "o" harfinin arkasına bir çöpten adam çizimi yerleştirdiler. Logonun bu değiştirilmiş hali, şirket sahiplerinin "şirket dışında" olduklarını Google kullanıcılarına komik bir şekilde söylemeyi amaçlıyordu. İlk doodle diğerlerine göre basit olsa da, önemli etkinlikleri kutlamak için şirket logosunu süsleme fikri bu sayede doğmuş oldu.