Twitter'ın yeni özelliğini duyanlar bu kadarı da olmaz diyor. Twitter API kullanımı, geliştiriciler için ücretli hale geldi. Twitter aracılığıyla program yazanlar bu habere pek de sevinemeyecek. İşte Elon Musk'ın yeni kararı...

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla birlikte ilginç gelişmeler yaşanıyor. Özellikle de kendisinin Twitter'daki mavi onay rozetini ücretli hale getirmesi damgasını vurmuştu. Şimdi ise bambaşka gelişmeler yaşanmakta. Geliştiricilerin üçüncü parti programları oluşturmasını sağlayan ve Twitter'dan da yararlanmasına olanak tanıyan Twitter API'sı, artık ücretli olacak.

Sınırsız Erişim Ücretli Oldu!

Twitter API'nin sınırsız erişimi gelen bilgilere göre bugünden itibaren ücretli oldu. Ancak sınırlı erişim ile API'ye göz atmak isterseniz ücret vermek zorunda değilsiniz. Geliştiriciler bu duruma karşı tepki gösterdi.

Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor

Elon Musk Doğru mu Yaptı?

2006 yılından bu yana Twitter API'sinin ücretsiz olduğu düşünülür ise Elon Musk'ın bu hareketi sizce doğru mu? Mavi onay rozetine anlayış gösterenler, geliştiricilerin faydalandığı Twitter API'si için ücret istenmesini pek doğru bulmadı. Yine de yakın zamanda bunun etkilerini daha iyi göreceğiz.