Twitter Bazı Hesapları Askıya Aldı!

Twitter bugün ABD Başkanı Donald Trump'ın bir paylaşımını "doğru olmayan bilgiler içerebilir" etiketiyle engellemişti. Birkaç dakika önce ise The Associated Press'e bağlı olduğunu iddia eden ve ABD başkanlık seçimleri hakkında bazı yalan iddialar ortaya

Gündem 05.11.2020 - 01:25 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Twitter bugün ABD Başkanı Donald Trump'ın bir paylaşımını "doğru olmayan bilgiler içerebilir" etiketiyle engellemişti. Birkaç dakika önce ise The Associated Press'e bağlı olduğunu iddia eden ve ABD başkanlık seçimleri hakkında bazı yalan iddialar ortaya atan ve binlerce kişinin takip ettiği hesapların kapatıldığı açıklandı.

The Associated Press'e bağlı olduğunu iddia eden hesapların doğru bilgiler yaymadıkları ve seçimlerle ilgili yanlış yönlendirmeler ve seçimler hakkında ayrıştırıcı dil kullandıkları tespit edildi.

Twitter'a yapılan bildirimler sonrasında hesaplar hemen kapatılırken The Associated Press tarafından ise bu hesaplarla herhangi bir bağlantıları olmadığı ve hesapların sahte hesaplar olduğu açıklaması yapıldı. AP'ye bağlı olduğunu iddia eden hesapların bazı eyaletler hakkında yalan paylaşımlar yaptığı tespit edilmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@