Türkiye'de yaşadıkları ekonomik ve güvenlik sebebi ile çareyi yurtdışına çıkmakta bulan doktorlar biraraya gelip fotoğraf çektirdiler, paylaşım sonrası ise konu yine gündem oldu

AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Giderlerse gitsinler” dediği Türk doktorlar, Almanya’da bir araya geldi.

Genç doktorların verdiği kare sosyal medyada "gelenler ve gidenler" denilerek kısa sürede viral haline gelirken, hastanelerin doktorsuzluğundan hastaların randevu alamamasına kadar sağlık sistemi tekrar tartışılmaya başlandı.

Resim

Eski Eş Özge Pomen'den Skandal Sözler! Tehdit mi? Aykut Erdoğdu Ve Tuba Torun İstifası Ardında Tehdit Var mı? Eski Eş Özge Pomen'den Skandal Sözler! Tehdit mi? Aykut Erdoğdu Ve Tuba Torun İstifası Ardında Tehdit Var mı?

Bununla birlikte ise "gelenler ve gidenler" başlığındaki sığınmacı Afgan, Suriyeli, Pakistanlı ve İranlılar ise yine yaşattıkları skandallar ve potansiyel tehlikeleri ile anıldı.

Hukukçu Gürman Timurkan'ın Afganistan'dan ve Pakistan'dan Türkiye'ye kaçak yollarla gelen özellikle erkek mülteciler ile ilgili yaptığı 'Pakistan'da tecavüz gerçeği" anlatımlı uyarı en başta akıllara gelenler oldu.

Hukukçu Gürman Timurhan Twitter'da durumu detaylı bir şekilde, örneklerle şöyle açıklamıştı;

Resim