Twitter, Koronavirüsle İlgili Yanlış Bilgi Verenlere Ceza Verecek!

Twitter, son dönemde ABD Başkanlık Seçimleri ile ilgili yanlış bilgilendirme ve dezenformasyon nedeniyle birtakım ceza ve uyarıları gündeme getirmişti. Twitter’ın bu konuda aldığı önlemlere yenileri eklendi.

Güncel 02.03.2021 - 16:17 04.05.2021 - 04:21 İlan35

Twitter, son dönemde ABD Başkanlık Seçimleri ile ilgili yanlış bilgilendirme ve dezenformasyon nedeniyle birtakım ceza ve uyarıları gündeme getirmişti. Twitter’ın bu konuda aldığı önlemlere yenileri eklendi. Şirketten 1 Mart’ta yapılan bir açıklamada, koronavirüs hakkında insanları yanlış yönlendiren bilgilendirmeler yapan içerenlerin siteden hızlı bir şekilde kaldırılacağı aktarıldı.Algoritmalar ihlalleri yakalıyor


Popüler sosyal medya platformu, koronavirüse karşı yanlış bilgilendirme yapan birçok hesaba ve paylaşıma yaptırım getirdi. 2020 yılının Aralık ayında, kovid-19 ile ilgili yanlış bilgilendirme yapanlara cezai uygulama yapacağını belirten şirket, 11,5 milyon hesabı kısıtladı ve 9 bine yakın paylaşımı kaldırdı. 


Son açıklamasında, Twitter’daki içeriklerin, yanlış ve yönlendirici enformasyon içerip içermediğinin, ekip tarafından değerlendirileceğini belirten şirket, “Amacımız, Kovid-19 aşısı yanlış bilgilendirme kurallarını ihlal eden içeriklerle mücadele için hem otomatik araçların hem insanların yaptığı incelemeleri birlikte kullanmak." dedi. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@