Hem Türkiye'de hem de dünyada çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Twitter, kullanıcılarına üzecek bir haber verdi. Twitter'ın yaptığı açıklamaya göre, Twitter'da bazı özellikler artık ücretli olacak. Twitter'ın belirlediği ekstra özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar, Twitter'a para ödemesi yapmak zorunda olacak. Twitter, Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar ülkemizde en çok kullanılan ve tercih edilen uygulamalar. Ülkemizden ziyade tüm dünyada büyük bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Hatta öyle ki, bazı kişilerin 1'den fazla hesabı bulunuyor. Bu durumda da belirttiğimiz popüler olan uygulamalar da pek çok hesap yer almış oluyor. Birden fazla hesabı bulunan kişilerin ilk hesapları genellikle kendi kişisel hesapları olurken diğer hesapları ise yedek hesap, fake yani sahte hesap ya da blog, işletme hesabı oluyor.

Instagram, Facebook, Twitter, SnapChat ve WhatsApp gibi uygulamalar ücretsizdir. Ücretsiz olan uygulamalar da karşımıza çıkan reklamlar ile bu uygulamalar belli bir kazanç elde eder. Kullanıcılar ne kadar çok uygulama içinde gezinir ve vakit geçirirse, kullanıcıların karşısına da o kadar çok reklam çıkar. Bu sayede de reklam gösteren uygulama, kullanıcılarının uygulamada çok fazla vakit geçirmesi sayesinde para kazanır. Ancak Twitter, çok kullanıcı olmasına ve kullanıcılarının uzun süre uygulamada vakit geçirmesine rağmen istediği reklam gelirini alamadığını ve bu durumdan memnun olmadığını duyurdu. Twitter, kullanıcılarının uygulamada geçirdiği vakit karşılığında almış olduğu kazancın beklentisinden oldukça düşük olduğu açıkladı. Twitter uygulaması bu kazanç durumu için yeni çözüm yolları aramaya başladı. Bu durum karşısında Twitter'dan bir açıklama geldi. Twitter'ın yapmış olduğu açıklama ile Twitter'ın ücretli olacağını söyledi. Peki, Twitter ücretli mi olacak ? Twitter'da hangi özellikler ücretli olacak ? Twitter paralı mı oluyor ?Twitter Ücretli Mi Oluyor ?

Amerika kökenli olan sosyal medya uygulaması Twitter'dan üzen bir haber geldi. Twitter, reklam gelirlerinin düşük olduğunu ve beklentisini karşılamadığını belirtti. Reklam gelirlerini yükseltmeye çalışan Twitter, alternatif yollar aramaya başladı. Twitter'ın reklam gelirlerinin yükselmemesi durumunda uygulamaya ek ödeme gerektiren, ücretli özellikler ekleyeceği söylendi. Twitter'ın kazancını arttırmak için ekstra özelliklere ücret şartı koyma durumu söz konusu oldu. Henüz yürürlüğe girmese de bu sene içerisinde geliştirilen özellikler ile Twitter'da bazı ekstra olan özellikler ücretli olacak. Twitter getirdiği ekstra özellikler için kullanıcılardan para ödemesi talep edecek. Parayı ödeyen kullanıcılar, Twitter'ın sunduğu ekstra özellikleri ücretli olarak kullanabilecekler. Para vermek istemeyen kullanıcılar ise Twitter'ın ücretli özelliklerini kullanamayacak. Ancak ücretsiz özelliklerini kullanmaya devam edebilecek.

Twitter'a Türkiye'de Reklam Yasağı !

Twitter her ülkeden kullanıcılarının uygulamayı kullanması karşılığında çeşitli reklam ödemeleri alıyor. Ancak bu durum ülkemiz için geçerli değil. Twitter, Türkiye'deki kullanıcılarının uygulamayı kullanmasından herhangi bir reklam ödemesi alamıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 4 Şubat 2021'de yaptığı açıklama ile Twitter'a reklam yasağı getirdiğini açıklamıştı. Türkiye'de temsilcilik açmayan Twitter'a reklam yasağının başladığını duyurmuştu. Bu açıklama ile birlikte resmen kesinleşmişti. Twitter'ın hemen hemen her ülkede temsilciliği var. Ancak ülkemizde temsilcilik açmayan Twitter'a Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan uyarı gelmişti. Yapılan uyarıları dikkate almayan Twitter'a Türkiye'den reklam yasağı getirildi.