Twitter’dan gelen "görünmez tweet" uygulaması şaşkınlık yaratırken, sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Twitter'a yapılan yeni bir güncelleme ile atılan bir tweetin ana sayfada ya da profilde görünmeyeceği açıklandı.

Şimdilik Twitter'ın test aşamasında olduğu bilinen yeni özelliği kullanıcıların gizli tweetler atabilmelerini sağlayacak.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Güncel kullanımda tweet atıldığında, akış sayfasında ve profilde şu anda görülür durumda olam tweet gelen yeni özellikle birlikte hem anasayfada hem de profilde artık görünmeyecek.

TRT Haber'de yer alan bilgilere göre kullanıcıların, söz konusu paylaşımlara yalnızca bağlantılar aracılığıyla ulaşabileceği açıklandı.

"Sadece paylaşıma ulaşan kullanıcılar yanıt verirlerse eğer, gizlenmiş tweet bu kez arama sonuçları sayfasında görünecek" denen test aşamasındaki özellik sosyal medyada dalga konusu oldu.

 Twitter sözcüsü Layal Brown, bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve özelliğin ne işe yarayabileceğini hala öğrenmeye çalıştıklarını belirtirken, sosyal medyada "sansür yasası" hatırlatılarak bu uygulamanın Türkiye'deki tutuklamaların önlenmesi işine yarayacağı söylenildi.

Twitter yasağı, Twitter yasaklandı, Google Dns yasaklandı, Twitter yasağı röportaj, Twitter yasağı yazı, Twitter yasağı Serkan

Bu arada Twitter, iki hesabın birlikte paylaşım yaparak 'ortak tweet' atmasına olanak tanıyan bir başka özelliği test etmeye başladı. İki hesabın bir tweet'i birlikte yazmasına ve her ikisinin de tek bir tweet'te etiketlenmesine olanak tanıyacak yenilik de ayrıca merak edildi.