Twitter'ın reklam yasağının kalktığını Twitter'dan duyurdu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal paylaşım platformu Twitter'a uygulanan reklam yasağının kaldırıldığına ilişkin bilgi geçti. Sayan bilgilendirmeyi Twitter üzerinden yaptı.

Ekonomi 24.04.2021 - 06:35 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Sosyal ağ hizmeti sağlayıcısı Twitter'a, Türkiye'ye bildirimde bulunma ve temsilci atama yükümlülüğünü yerine getirmediği için uygulanan reklam yasağının kaldırıldığını duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, söz konusu bilgilendirmeyi Twitter'daki hesabı üzerinden yaptı.

Twitter'a, Türkiye'ye bildirimde bulunma ve temsilci atama yükümlülüğünü yerine getirmediği için 22 Nisan'da reklam yasağı verildiğini hatırlatan Ömer Fatih Sayan, Resmî Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte bu yasağın kaldırıldığını, böylelikle 1 Ekim 2020 tarihinde başlayan sürecin, yasalara uygun şekilde tamamlandığını ifade etti.

İlgili yasa ile 55 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının özel hayatlarının gizliliğinin, kişisel verilerinin, temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alındığına vurgu yapan Ömer Fatih Sayan, artık bundan sonra bütün sosyal ağ hizmet sağlayıcılarının, Türkiye'deki kullanıcıların haklarına titizlikle yaklaşacağını, mahkeme kararlarını ivedilikle ve eksiksiz olarak uygulayacağını, ayrıca provokasyonlara alet olmayacaklarını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının, sosyal ağ sağlayıcılarının yükümlülüklerini her daim kusursuz yerine getirilmesini takip edeceğini vurgulayan Ömer Fatih Sayan, Türkiye'nin tüm alanlarda olduğu gibi, dijital alanda da halkının haklarının koruyucusu olduğunu, #SiberVatan için bütün gayretleriyle çalışmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Hukuk devleti olan Türkiye'nin ihtiyaç oldukça bu konularda regülasyonlarını sürdüreceğini de kaydeden Ömer Fatih Sayan, gerçekleştirilen yasal düzenlemelerin ülkeler için de emsal teşkil ediyor olmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Ömer Fatih Sayan, sosyal paylaşım platformu Twitter ve diğer sosyal ağ sağlayıcısı firmaların yasal yükümlülüklere dair uygulamalarının her daim dikkatle takip edileceğini bildirdi.

Twitter temsilcisini İstanbul'da atadı

Ticaret Sicil Gazetesi'ndeki İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü kayıtlarında Twitter'ın "İnternet İçerik Hizmetleri Limited Şirketi" unvanı ile şirketini kurduğu görüldü.

Adresi İstanbul/Şişli olan şirket, 10.000 TL sermaye ile kuruldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@