1 Kasım itibari ile Show Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Üç Kuruş hakkındaki gerçekler herkesi şaşırttı! Dizi’nin usta oyuncusu bizzat anlatmış.

Rabia Soytürk Kanal D İçin Merakla Beklenen Bir Projeye İmza Attı Rabia Soytürk Kanal D İçin Merakla Beklenen Bir Projeye İmza Attı

Ay Yapım tarafından Show TV ekranlarına taşınan dizi Üç Kuruş konusu ve oyuncu kadrosu ile gönüllerde ayrı bir yere sahip.

Neşet Ertaş, Ferhan Şensoy göndermeleri ile ayrı, güçlü kadın karakterlere verdiği yerle ayrı olarak bam telimize dokunan dizi, son olarak da Kartal karakterinin sempatisi ile Uraz Kaygılaroğlu’nun kahkahalarını içimize işletmeyi başarmıştı. Öyle ki Uraz Kaygılaroğlu’na ayrı hayat verdiği karakter Kartal’a ayrı hayran olmuştuk.

kaygilaroglu_9864

Tabi dizinin kadrosunda Kaygılaroğlu’nun haricinde de çok başarılı ve usta isimler var. Nursel Köse, Ekin Koç, Nesrin Cevadzade, Umutcan Ütebay, Ercan Kesal, Diren Polatoğulları tabi ki en önde gelenleri.

Tabi bir de yılların emektarı usta Civan Canova var ki onu özellikle ayırdık sayarken. Çünkü Üç Kuruş hakkındaki bilinmeyenleri ondan öğreniyoruz.

Yönetmenliğini Sinan Öztürk yaparken, senaryosunu Murat Uyurkulak ve Damla Serim kaleme alıyor. Aksiyon, dram ve polisiye türündeki dizinin başarısında Aşk-ı Memnu, Ezel, Medcezir gibi efsane işlerinde usta yapımcısı Kerem Çatay imzasıda bulunuyor tabi ki.

Ancak Üç Kuruş diğer dizilerden sadece konusu ve parlak oyuncu kadrosu ile değil bir başka sebeple de farklılık gösteriyormuş.

60de4a4386b2441dd06e5f54

66 yaşındaki değerli devlet sanatçımız usta isim ve aynı zamanda rahmetli Kartal Tibet’in de üvey evladı olan Civan Canova, Üç Kuruş’u kendi sözleri ile şöyle anlatıyor;

”Bana öylesine doğru ve güzel kurgulanmış bir dünya ve öyle sağlam bir karakter (Oktay) anlattılar ki, oyuncu olarak rolün cazibesine kapılmamak, o dünyanın bir parçası olmayı arzu etmemek imkansızdı. Hani senaristler genelde ana temayı oluşturduktan sonra birkaç bölüm yazıp gerisini gidişata bırakırlar ya, bu arkadaşlar bütün karakterleri en ufak ayrıntısına kadar oluşturmuşlar, bölümleri de sezon sonuna kadar sahne sahne yazmışlardı.”

3281519_1920x1080

Sözleri ile Üç Kuruş dizisinin farkını ve güçlü duruşunu da anlatmış olan değerli usta Civan Cenova, TED Ankara Koleji ve Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro mezunu olan sanatçılarımızdan. Bilmeyenler ve unutanlar için de bir hatırlatma yapalım, usta sadece tiyatro ve dizi oyuncusu değil, aynı zamanda çok değerli bir oyun yazarı, senarist ve tiyatro yönetmeni.