Show Tv'nin yeni dizisi Üç Kuruş yanlış reklam politikası nedeniyle reytinglerde istenileni veremedi. Çukur dizisinden sonra beklenti yapılarak yanlış strateji uygulanan dizi oldukça iyi olmasına rağmen reytinglerde çıkış yapamadı.

Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç ve Nesrin Cavadzade'nin yer aldığı Üç Kuruş dizisi reytinglerde düşük seyretmeye devam ediyor.

Show Tv'nin büyük umutlarla başlattığı dizisi Üç Kuruş beklentinin büyük yapılması nedeniyle istenilen reytingleri alamadı. Çukur dizisiyle ilişkilendirilen reklam stratejisi büyük beklenti yaratan reklamlar Üç Kuruş dizisinin reytinglerinin düşüklüğünün sebebi oldu. Daha önce de Kurt Seyit ve Şura dizisinde yanlış reklam politikası uygulanmış ve dizi oldukça kötü reytingler elde etmişti.

Reklam politikası nedeniyle izleyicide hem Çukur hem de büyük bir beklenti oluşması dezavantaj sağladı. Dizi hem konusu hem oyuncuları hem çekimi hem de yaratılan karakterler ile aslında Çukur izleyicisi olmayanlar tarafından bile tam puan aldı. Ancak dizi maalesef reytinglerde yer edinemedi.

Pazartesi akşamı TRT'de yeni başlayan Osmanlı dizisi Alparslan Büyük Selçuklu tüm reytingleri toplarken Fox Tv'de Yasak Elma bu sezon önemli ayrılıklarına rağmen geçen sezonda daha başarılı bir grafik sergileyerek dizi ekibini bile şaşırttı. 

Çağatay Ulusoy’un Yeni Dizisi Terzi’nin Konusu Nedir? Terzi Dizisi Nerede Çekildi? Çağatay Ulusoy’un Yeni Dizisi Terzi’nin Konusu Nedir? Terzi Dizisi Nerede Çekildi?

Peki Show Tv ve Ay Yapım ne yapacak?

Konuşulanlara göre kanal ve yapım şirketi Üç Kuruş dizisini bu reytinglerde sürdürmeyi planlamıyor. Ancak diziyi yayından kaldırmak da düşünülmüyor. 

Gelen kulis bilgilerine göre dizi bu reytingleri sürdürürse bu sezonu tamamlayacak ve yeni sezonda ekrana gelmeyecek. Beklenen patlamanın bir türlü gerçekleşmediği dizide bakalım adı geçen sürpriz isimler dahil olacak mı?