Milyoner girişimci William Sachiti adını başlayacağı UFO avı ile duyurdu...

İngiltere’nin Norwich kentindeki eski bir Kraliyet Hava Kuvvetleri üssünü satın alan milyoner girişimci William Sachiti, aldığı 25 metrelik Soğuk Savaş dönemi radar sistemini çalışır hale getirdikten sonra UFO avlamaya karar verdi.

Milyonerlerin servetini pahalı arabalara ve lüks teknelere harcadığı artık ezberlenmişken, William Sachiti servetini İngiltere Norwich’te Soğuk Savaş döneminden kalma bir radar istasyonu satın almak için kullanarak bu ezberi bozdu.

İngiliz girişimci Sachiti, otonom araçlarını test etmek için İngiltere’nin Norwich kentindeki eski bir Kraliyet Hava Kuvvetleri üssünü satın almıştı, ancak milyoner girişimci bu alanda bir de radar sistemi bulunca işler değişti.

Gelen nükleer bombaları tespit etmek için kullanılan hizmet dışı bırakılmış bir radar sistemini bulan Sachiti, bu sistemi tamir etmeye çalışıyor ve “Bunu hayata geçirmenin bir yolunu bulacağım ve insanların onu kullanmanın en iyi yolunu seçmesine izin vereceğim” diyor.

Devasa sistem, İngiltere’de hava savunma istasyonu olan Neatishead’deki Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde bulunurken, AMES Type 84 radar ünitesi olarak bilinen bu ünite, 1962’den 1994’e kadar faaliyette olup nükleer bombaları tespit etmeye çalışması ile biliniyor.

Ancak Sachiti, sistemi yeniden orijinal amacı için kullanmayı planlamıyor, bunun yerine insanların modern dünyaya daha uygun bir görev olarak gördüğü OFO avcılığına göz dikti.

Milyoner girişimci, yeni aldığı radar sistemiyle UFO avlayacak

Sachiti, Reddit’te bir post yayınladı ve bu radar sistemi ile ne yapması gerektiğini sordu. Gelen öneriler sonrasında da "eğer UFO avlanması isteniyorsa o zaman bunun için kullanılacak" dedi.

Ünlü girişimci, “Pahalı hobim UFO bulacak. Eğer dünya bunu istiyorsa, ben kimim ki yargılayacağım” demesi ile de şimdiden ayrıca ünlendi.

Aslında William Sachiti zaten boş zamanlarını dünyanın sorunlarını çözmek için kullanan bir robotist ve yapay zekâ uzmanı olan bir girişimci. Ayrıca 250 milyon dolar değerindeki Kar-Go isimli şirketiyle, otonom araba kullanarak kargo paketlerini teslim etmesi ile tanınıyor.

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım