5 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden Ukraynalı yetkilerin ifadesinde de İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun ismi geçti...

5 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden Ukraynalı yetkilerin ifadesinde de İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun ismi geçti...

Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat! Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat!

Hande Fırat'ın kocası Süleyman Soylu'yu referans gösterdiği olayda; askeri malzeme alımı için anlaştıkları Türk iş insanları tarafından 5 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetsky'nin ifadesi de ortaya çıktı.

Oda Tv Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla'nın aktardığı bilgilere göre Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetsky avukatı Baykal Doğan eşliğinde, Ankara Mali Şube Müdürlüğü'nde 7 Nisan saat 14:00'da ifade verdi

Şikayetçi olarak ifade veren Volodymyr Krakovetsky'nin ifadesindeki ilk bilgiler ise, gazeteci Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar'ın kendisine e-mail atarak Ukrayna elçiliğine ihtiyaçları olan silah ve insani yardım malzemelerinin kendileri tarafından tedarik edilebileceğini yazması bilgisi oldu.

Hande Fırat o telefonun hikayesini ve tarihi anları anlattı - Son Dakika Flaş Haberler

İfadeye göre, konu mailden sonra Koray Altınel, 4 Mart'ta Ukrayna elçiliğine kendisini AKA ARMS şirketinin sahibi olarak tanıttı ve kendisinin referansının ise gazeteci Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar olduğunu belirterek silah ve askeri malzeme tedariki için bir mail attı.  

Bu arada Murat Özvardar ise, Volodymyr Krakovetsky ile iletişime geçtiğini ama buna aracı olan Ukrayna askeri ataşesi olduğunu söylemişti. Murat Özvardar, Ukrayna elçiliğine kendisini referans olarak göstererek mail atan iş insanı Koray Altınel'i ise hiç tanımadığını söylemişti.

Volodymyr Krakovetsky o günü şu sözlerle anlattı:

"Saat 11:30'da Çankaya'da faaliyet gösteren Ones Teknoloji şirketinde buluşmak için randevulaştık. Kendilerinin, Roketsan, Aselsan gibi firmalarla çalıştıklarını belirten şirket yetkilisi, "Gürcistan'da bir grubun Ukrayna'ya 70 milyon dolar yardım yapmak istediğini, bu bağışın ödenmesini, lojistiğini ve temininin Murat Özvardar tarafından organize edildiğini söyledi"  

SÜLEYMAN SOYLU AYRINTISI

 

Olayın ve ifadenin asıl çarpıcı bölümü ise, Volodymyr Krakovetsky'nin Koray Altınel'in kendilerine güven oluşturmak için kendisinin üç kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hayatını kurtardığını, annesi ile Süleyman Soylu'nun bağlantılarından dolayı ilişkilerinin devam ettiğini söylemesi oldu.

Dahası var. 15 Temmuz gecesi ise ifadede şu şekilde geçti;

O telefon artık müzede - Siyaset - ODATV

"Koray Altınel'in yardımcısı Bülent Aygün, 15 Temmuz gecesi kendisinin silahları olmasa İçişleri Bakanlığı'nın ele geçirildiğini ve bir çok silahı devletin güvenlik güçlerine ulaştıklarını anlattı. Hatta Koray Altınel, Süleyman Soylu ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını bize gösterdi. Bu şahıslara güvendim ve prensipte anlaşmış olduk."  
 

Koray Altınel'i tanımadığını söyleyen Murat Özvardar hakkında ise çarpıcı bilgi Volodymyr Krakovetsky'in Ankara'da Sıralı restoranda, 5 Mart'ta toplantı yaptıkları toplantıya Koray Altınel ve Murat Özvardar'ın da katıldığını belirttiği şu sözler oldu;

"Bu toplantı sırasında Koray Altınel ve Murat Özvardar'ın Gürcistan üzerinden yapılacak olan 70 milyon dolarlık yardımının bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade ederek kendilerinden özür dilediklerini söyleyen Volodymyr Krakovetsky, "Bu paranın Ukrayna tarafından ödeneceğini, parayı verirsek malzemelerin teslim edileceği söylendi. Bizde 70 milyon dolarımızın olmadığını, bu anlaşmaların devletler arası olması gerektiğini, illegal bir anlaşmaya girmeyeceğimizi belirterek otele döndük"

Volodymyr Krakovetsky anlaşma ile ilgili şunları belirtti:

"Ukrayna bu silahlara ihtiyacı olduğundan dolayı En User sertifikalarını bize gönderdi. Koray Altınel bu anlaşmaların hiç bir zaman açıklanmayacağını ve gizli tutulacağını söyledi. Yapılan anlaşmadan Savunma Sanayi Müsteşarlığından ve İçişleri Bakanlığından üst düzey makamlar ile MİT'in de haberdar olduğunu söyledi. Bunun üzerine güvenerek anlaştık. 2-3 gün içerisinde 5 milyon doları Koray Altınel'in verdiği hesap numaralarına gönderdim."

Silahların ve askeri malzemelerin söz verilen süre içinde teslim edilmediği için şikayetçi olduğunu belirten Volodymyr Krakovetsky, Koray Altınel, gazeteci Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar, Bülent Aygün, soyadını bilmediği Mehmet isminde bir kişi, yine ismini bilmediği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında çalıştığını söylediği kişiden şikayetçi oldu.  

GÖZALTINA ALINMAYAN TEK KİŞİ;

Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetsky'nin ifadesinde şikayetçi olduğu kişiler geçen Cuma günü Ankara'da gözaltına alınırken gözaltına alınmayan tek kişi ise gazeteci Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar oldu.  

Ukraynalı yetkili: Altınel, Süleyman Soylu'yla fotoğrafını gösterince güvendim

Hande Fırat, Bakan Soylu'yu şaşırttı – Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Turktime Haber Portalı

Ayşe Aydoğdu on Twitter: "Suriye'de bir organize sanayi bölgesini yağmalayıp Türkiye'ye getiren Hande Fırat'ın kocası Murat Özvardar'ın Süleyman Soylu ile fotoğrafı ortaya çıktı. Özvardar daha önce de sosyeteye verdiği kokain partilerinden dolayı