Ukrayna'da Rusya'nın işgali farklı noktalarda devam ederken patlama ve silah sesleri de yükselmeyi sürdürüyor. Başkent Kiev'de ve diğer şehirlerde halk sığınaklara yerleştirildi. Ukrayna ordusu ise Rus ordusuna karşı tüm gücüyle direnmeye devam ediyor. Ukraynalı bir komutanın ise sosyal medyada paylaşılan videosu gündeme damga vurdu.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali dünya tarafından tedirginlikle Takip ediliyor. Ukrayna lideri yaptığı açıklamalarda Avrupa'nın kendilerini yalnız bıraktığını söylemişti. Rus ordusu savaşta Başkent Kiev’in ara sokaklarına kadar ilerledi. Kentin farklı noktalarında patlama ve silah sesleri gelirken halk sığınaklara yerleştirildi. Diğer yandan Ukrayna ordusu Rus ordusuna karşı büyük bir direniş gösteriyor. Ukrayna ordusundan bir komutanın Rus askerlerine seslenişi ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Ukraynalı komutan, "Bayraktarları beğendiniz mi?" diye sordu.

Savaş üç gündür devam ediyor

Rusya lideri Vladimir Putin’in emri ile Rus güçleri üç gün önce Ukrayna topraklarını işgal etmeye başladı. Ukrayna'da Başkent Kiev'de dahil olmak üzere birçok şehir ağır saldırı altında. Savaşta onlarca sivil hayatını kaybederken halk sığınaklara yerleştirildi. Ukrayna ordusu da Cumhurbaşkanı Zelensky önderliğinde kenti savunmaya devam ediyor. Özellikle Başkentte bazı noktalarda ağır çatışmalar yaşandığı öğrenilirken Ruslara ait savaş uçaklarının da düşürüldüğü açıklandı.

Gözden kaçırmayın

En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi... En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi...

Ukraynalı komutan sosyal medyanın gündeminde

Rusya Ukrayna Savaşı'nda son durum tüm dünya tarafından dikkatle takip ediliyor. Ancak sosyal medyada paylaşılan bir video gündeme oturdu. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nde görevli olan bir saha komutanı Rus askerlerine seslendi. Ukraynalı komutan, "Bayraktarları beğendiniz mi? Sizce başınızın tepesinde uçuşan nedir? Sizinle savaşmak için her şeyimiz var. En iyisi teslim olun. Şimdilik esir alıyoruz. Şansınız varken kaçın." dedi. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı önceki gün resmi sosyal medya hesaplarından bir video paylaşmış ve Türkiye'den satın alınan Bayraktar SİHA'ların Rusların saldırılarına karşı aktif olarak kullanıldığını duyurmuştu.