Futbolculuk kariyerinde uzun yıllar Fenerbahçe'de top koşturan ve Almanya'nın Köln takımında emekli olan Ümit Özat; Gençlerbirliği, Ankaragücü, Samsunspor ve Adana Demirspor gibi kulüplerde teknik direktörlük görevini üstlenmişti. "Futbol Arena" adlı pro

Futbolculuk kariyerinde uzun yıllar Fenerbahçe'de top koşturan ve Almanya'nın Köln takımında emekli olan Ümit Özat; Gençlerbirliği, Ankaragücü, Samsunspor ve Adana Demirspor gibi kulüplerde teknik direktörlük görevini üstlenmişti. "Futbol Arena" adlı programa konuk olan Ümit Özat'ın yaptığı açıklamalar sporun gündemine bomba gibi düştü. Futbolda FETÖ'nün varlığı konusunda bilgiler veren Ümit Özat, geçmişte ve şu an birçok kulüpte FETÖ üyelerinin bulunduğunu aktardı.


"FETÖ temizlendi diyenin alnını karışlarım"


FETÖ'nün ülke için nasıl bir tehdit olduğunu darbeden yıllar önce de defalarca vurguladığını kaydeden Özat, 20 yıldır yaptıkları uyarılarla dilinde adeta tüy bittiğini belirtti. Kulüplerin antrenörlerinin ve başkanlarının dahi bu tehlikeli örgütün üyesi olabildiğini kaydeden Özat, spor camiasının her kademesinde u örgütün üyelerinin halen daha bulunduğuna işaret etti. "FETÖ temizlendi diyenin alnını karışlarım" diyen Ümit Özat, kendisini çağıracak makamlara bu isimleri tek tek verebileceğini söyledi.

"Selahattin Baki kapısının önüne bakarsa FETÖ'cüleri görür"


Özat, futbol dünyasında halen daha FETÖ'cülerin bulunduğunu ve bu kişilerin taraftarların sinir uçlarıyla oynadığını belirten Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki'nin açıklamasını hatırlattı. Selahattin Baki'nin FETÖ'cüleri görmek için kendi kapısının önüne bakması gerektiğini aktaran Özat, üç maymunu oynamanın artık bir anlamının kalmadığına vurgu yaptı.Eski dönemlerde Fetullah Gülen ismindeki sümüklüden muhterem diye bahsedenlerin olduğunu hatırlatan Ümit Özat, kendilerinin bu kişiyi F Tipi olarak adlandırdığını söyledi.

"Bu örgütle ilk defa 2000'li yılların başında karşılaştım"


İlk defa 2000'li yılların başlarında FETÖ örgütüyle karşılaştığını kaydeden Özat, bu kişileri Fenerbahçe'ye sokmamak için birçok sıkıntı çektiğini belirtti. Takım otobüsünde FETÖ'cü bir futbolcuyu tokatladığını söyleyen Özat, maça ilahilerle giden futbolcuların bulunduğunu kaydetti. Futbolda böyle şeylerin yerinin olamayacağını aktaran Özat, şikayetçi olan bütün kulüplerin birçok kademesinde halen daha FETÖ'cülerin bulunduğunun altını çizdi.