Ümitcan Uygun serbest mi kaldı? Ümitcan Uygun tahliye mi edildi neden serbest?

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olarak görülen Ümitcan Uygun tahliye mi edildi? Ümitcan Uygun serbest mi kaldı?

Gündem 17.07.2021 - 11:08 17.07.2021 - 11:08 Volkan Arık

Ankara'da asıl adı Sema Esen olan ve Aleyna Çakır adını kullanan genç kadın geçtiğimiz yıllarda intihar etmişti. Ancak aile ölümü şüpheli bularak savcılığa başvurulmuş ve aynı zamanda Müge Anlı ile Tatlı Sert programında da kızlarının öldürüldüğünü söylemişti. Aleyna Çakır'ın ölümünde katil zanlısı olarak görülen Ümitcan uygun geçtiğimiz günlerde uyuşturucu kullandığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştığı gerekçesi ile gözaltına alınmış ardından da uyuşturucuya özendirmek suçundan toplanmıştı. 6 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Ümitcan Uygun'un avukatı müvekkilinin tahliye edildiğini açıkladı.

Ümitcan Uygun serbest mi kaldı, neden serbest kaldı gibi soruların yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlanırken sosyal medyada da bu olay büyük Yankı uyandırdı. 6 aydan bu yana uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen indirmek suçundan tutuklu olan Ümitcan Uygun'un serbest bırakıldığını avukatı açıkladı. Peki Ümitcan Uygun neden serbest kaldı?

umitcan-uygun-serbest-mi-kaldi-umitcan-uygun-tahliye-mi-edildi-neden-serbest-2

ÜMİTCAN UYGUN NEDEN TAHLİYE EDİLDİ?

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun avukatı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hukuka aykırı olarak tutuklanan müvekkilinin tahliye edildiğini söyledi. Aleyna Çakır'ın evinde asılı halde ölü bulunmasının baş şüphelisi olarak görülen Ümitcan Uygun’un tahliyesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya kullanıcıları bu karara İsyan ederken asıl Ümitcan Uygun'un tahliye edilmesinin hukuku aykırı olduğunu dile getirdi.

umitcan-uygun-serbest-mi-kaldi-umitcan-uygun-tahliye-mi-edildi-neden-serbest-4

ÜMİTCAN UYGUN NEDEN TUTUKLANMIŞTI?

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olarak görülen ve hala dosyada şüpheli sıfatı ile yargılanması devam eden Ümitcan Uygun geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar dolayısı ile uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasına alenen özendirmek suçundan gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. Ümitcan Uygun emniyette verdiği ifadelerde ortaya çıkarken özellikle bu tutuklamanın Aleyna Çakır olayı ile ilgili değil de uyuşturucu suçundan olması sosyal medya kullanıcılarını İsyan ettirmişti.

umitcan-uygun-serbest-mi-kaldi-umitcan-uygun-tahliye-mi-edildi-neden-serbest-1

TWİTTER'DA TT LİSTESİNİN İLK SIRASINDA

Ümitcan Uygun, Twitter'da TT listesinin ilk sırasına oturdu. 6 aydan bu yana cezaevinde tutuklu olan ve tahliyesinin ardından avukatının sosyal medya hesabından açıklama yaparak bu olayı zafermiş gibi duyurması sosyal medya kullanıcılarını İsyan ettirdi. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tahliyeye tepki gösterirken kısa süre içerisinde Ümitcan Uygun yine Twitter'da Listenin ilk sıralarında tırmandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@