Üniversite öğrencilerine karşılıksız nakit para! Başvuru yapan 1000 TL-3000 TL aylık alıyor. İşte başvuru formu

Üniversite öğrencilerine karşılıksız nakit para! Başvuru yapan 1000 TL 3000 TL aylık alıyor. İşte başvuru formu. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 11.09.2021 - 12:08 11.09.2021 - 12:08 Volkan Arık

Üniversite öğrencilerine karşılıksız nakit para! Başvuru yapan 1000 TL-3000 TL aylık alıyor. İşte başvuru formu. Üniversitelerin bu yıl yüz yüze eğitim verecek olması ile birlikte öğrenciler kayıt işlemlerini tamamlamaya başladı. Ancak artan kira oranları ve enflasyon nedeniyle Üniversite öğrencileri bu yıl nerede ise nefes almakta bile zorlanacak gibi görünüyor. Bu durumda da üniversite öğrencilerine karşılıksız nakit para yani burs veren kurumlar araştırılıyor. Peki hangi kurumlar öğrencilere burs veriyor? üniversite öğrencilerine burs veren vakıflar ve kurumlar haberimizde…

Bildiğiniz üzere 4 Ağustos tarihinde YKS sonuçları açıklanmış ardından da tercih dönemi başlamıştı. 2021 üniversite tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler kayıt işlemlerini gerçekleştirdi. 13 Eylül 2021 günü açılacak olan üniversiteler öncesinde yüz yüze eğitime başlayacak olan üniversite öğrencileri burs veren kurumlar araştırıyor. Özellikle okulların yüz yüze eğitime başlayacak olması ile birlikte İstanbul gibi Büyük şehirlerde kiralar ve yurt ücretleri neredeyse iki katına yükseldi. Bu nedenle öğrencilere karşılıksız burs veren kurumlar daha da önemli hale geldi. Peki 2021 üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren kurumlar hangileri? Öğrencilere burs ve kredi veren kurumlar haberimizde…

TÜBİTAK BURSU NASIL ALINIR?

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumların başında TÜBİTAK geliyor. Kurum hem lisans öğrencilerine hem de yüksek lisans öğrencilerine burs veriyor. TÜBİTAK'tan burs alabilmek için öncelikle başarı sıralamasında ilk bine girmiş Olmak ya da olimpiyat alanında derece yapmış olmak gerekiyor. TÜBİTAK bursu hakkında detaylı bilgi almak için kurumun resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TÜRK EĞİTİM VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

Devlet bursları sonrasında üniversite öğrencilerine en çok burs veren kurumlardan biri Türk Eğitim Vakfı oluyor. Lisans eğitimi alan ve akademik başarı sağlayan öğrencilere burs imkanı veren Türk Eğitim Vakfı sadece Türkiye'de okuyan öğrencilere değil aynı zamanda yurtdışında okuyan öğrencilere destek sağlıyor. Kurumun resmi internet sitesini ziyaret ederek Türk Eğitim Vakfı Bursu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

universite-ogrencilerine-karsiliksiz-nakit-para-basvuru-yapan-1000-tl-3000-tl-aylik-aliyor-iste-3

TÜRKİYE DİYANET VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

Türkiye Diyanet Vakfı daha Hem Türkiye'de hem de yurtdışında okuyan öğrencilere eğitim bursu imkanı veriyor. İlahiyat ve İslam bilimleri alanında öğrenim görüyorsanız Türkiye Diyanet Vakfı burs alabilirsiniz. Kurumun burs başvuru tarihleri açıldı resmi internet sitesini ziyaret ederek başvuru şartlarını okuyabilir ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

İstanbul Sanayi Odası Vakfı bursu Sadece bazı üniversiteler için verilen bir burçtur. Türkiye'de eğitim gören lisans öğrencileri başvuru yaparak bu Bursa imkanından faydalanabilir. Ayrıca kurum Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, başka bir kurumdan ya da kuruluştan burs ya da Kredi almıyor olmak, gelir düzeyi düşük olmak, Adli sicil kaydı bulunmamak, ara sınıflar için yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden 3 ya da 100 üzerinden 80 olmak, İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ illerinde bulunan üniversitelerde tam zamanlı öğrenci olarak kayıtlı olmak, mühendislik fakültelerinde eğitim görüyor olmak gibi şartlar arıyor.

İSTANBUL TİCARET ODASI BURSU NASIL ALINIR?

İstanbul Ticaret Odası da hem Kredi Yurtlar Kurumu hem de başka bir kurum ya da kuruluştan karşılıksız yurt almayan öğrencilere burs imkanı sağlıyor. İstanbul Ticaret Odası burs alabilmek için herhangi bir firmaya da kuruluşta çalışmıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicil kaydı bulunmamak, ara sınıf başvurularında yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,25 ya da 100 üzerinden en az 60 olmak gibi şartlar aranıyor. Kurumun burs başvurusu için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

universite-ogrencilerine-karsiliksiz-nakit-para-basvuru-yapan-1000-tl-3000-tl-aylik-aliyor-iste-2

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BURSU NASIL ALINIR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da eğitim fakültelerinde öğrenim gören öğrencilere burs imkanı sağlanıyor. Yüksek Öğrenim kurumlarında öğretmen yetiştiren fakülteleri ilk 5 tercih içinde yazan ve bu bölüme girmeye hak kazanan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığından eğitim gördükleri 4 yıl boyunca her ay karşılıksız burs alma imkânına sahip oluyor.

MEHMET ZORLU VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

Lisans eğitimi alan üniversite öğrencilerine burs sağlayan vakıflardan biri de Mehmet Zorlu Vakfı oldu. Mehmet Zorlu Vakfı burs alabilmek için bazı üniversitelerin bazı bölümlerinde okuyor olmak gerekiyor. Mehmet Zorlu Vakfı, Vakıf üniversitelerinde İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri, Mühendislik, endüstriyel tasarım, hukuk, fizik, matematik, kimya, Psikoloji, Tıp ve sosyoloji bölümlerinde okuyan öğrencilere burs sağlıyor.

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

Toplum Gönüllüleri Vakfı bursu da öğrencilerin en çok tercih ettiği burçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Haftada En az 4 saat toplumsal sorumluluk projelerine katılan öğrencilere toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından karşılıksız burs imkanı sağlıyor. Öğrencilerin burs almaya devam edebilmesi için akademik başarı şartı da aranıyor. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru şartlarını okuyabilir ve başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

VEHBİ KOÇ VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

Üniversite öğrencilerine en yüksek burs veren Vakıf olan Vehbi Koç Vakfı seçili Bazı üniversitelerde lisans eğitimi alan öğrencilere burs imkanı sağlıyor. Vehbi Koç bursu için başvuru yapmak isteyenler vakfın resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

universite-ogrencilerine-karsiliksiz-nakit-para-basvuru-yapan-1000-tl-3000-tl-aylik-aliyor-iste-1

21. YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, hem Üniversite öğrencileri için hem de diğer tüm yaş grubundaki öğrenciler için burs imkanı veriyor. Kurumdan burs alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ailenin Kırsal kesimde ikamet ediyor olması, anne ya da babadan birinin hayatta olmaması ya da parçalanmış bir aileden olmak, Devlet üniversitelerinde kayıtlı bulunmak, başarılı ve eğitimini sürdürmekte zorlanmıyor olmak gibi şartları. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştiriliyor.

ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı bursu Bazı üniversitelerin belirli bölümleri için veriliyor. Özellikle son sınıfta eğitim Gören ve alttan dersi bulunmayan öğrenciler şartları taşımaları durumunda vakıftan karşılıksız burs alabiliyor.

DR. ALİ MÜMTAZ GÜRSOY OKUTMA VAKFI BURSU NASIL ALINIR?

Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okutma Vakfı, Dar gelirli olan öğrencilere burs sağlamak ve eğitime destek olmak amacıyla kurulmuştur. gerekli şartları taşıyan bütün öğrencilere burs imkanı veren kurumda aranan şartlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, tercihen İstanbul'da üniversitelerde eğitim görüyor olmak, Milli duyguları açısından sağlam ve güvenilir olmak, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı olmak, Kısıklı maddi olanaklar nedeniyle desteğe ihtiyaç duyuyor olmak, eni kayıt yaptıracaklar için bölüme girenler arasında ortalamanın üstünde puan almış olmak, ara sınıflar için başarı ortalamasının 4 üzerinden 2,5 ve 100 üzerinden 65 olması, İki dersten fazla başarısız dersin bulunmaması, Başka kurum ya da kuruluştan karşılıksız burs almıyor olmak gibi şartlar aranıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@