Üniversite Puanları Düşüyor! Az Soru Yapan Üst Sıralarda Olacak! YKS’ye Giren Öğrencilere Uzmanlardan Açıklama!

Üniversite puanları düşüyor! Az soru yapan öğrenciler üst sıralarda yer alacak. YKS giren öğrencilere uzmanlardan güzel açıklama geldi.

Gündem 30.06.2021 - 10:18 30.06.2021 - 10:19 Berkay Keskin

Milyonlarca öğrencinin büyük bir heyecanla beklediği üniversite sınavı sonunda geçti. 26 Haziran Cumartesi günü 2021 YKS sınavının yapılmasıyla birlikte sınava giren milyonlarca üniversite adayı, sonuçları beklemeye başladı. ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavı sonrası öğrenciler, sınav hakkında yorumlarını yapmaya başladı. 2 milyonu geçik üniversite adayının girdiği YKS sınavının zor olduğu ise büyük bir çoğunluk tarafından belirtildi. Özellikle 2021 YKS matematik sorularının geçtiğimiz senelere göre oldukça zor olduğu ve yapamadıklarını söylediler. Sadece matematik değil genel olarak bu sene üniversite sınavının geçmiş senelere oranla zor olduğu belirtildi. Uzmanlar ise YKS sınavı ve sınava giren öğrenciler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sınav sorularını inceleyen uzmanlar, öğrencilerin yüreğine su serpecek sözler söyledi. Hafta sonu YKS’ye giren öğrencilere uzmanlardan «Az Soru Yapan Üst Sıralarda Olacak!» açıklaması geldi. YKS sınavında çok soru çözen öğrenciler değil aksine az soru çözen ve işaretleyen öğrencilerin, başarı sıralamasının daha iyi olacağı açıklandı. Peki bu durumda çok soru yapmak yerine az soru yapan öğrenciler daha yüksek puan mı alacak? YKS 2021 puanlar düşecek mi? Başarı sıralamaları ne olacak?

2021 YKS Puanları Düşecek Mi?

Her sene üniversiteye gitmek isteyen milyonlarca genç, ÖSYM tarafından özenle hazırlanan üniversite sınavına giriyor. Her sene adı değişen sınavlar karşısında öğrenciler hayal kırıklığına uğramaya devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde de sınavlardan hemen sonra öğrenciler, girdikleri üniversite sınavlarına oldukça sert tepki göstermişti. Ancak bu defa durum daha farklıydı. Pandeminin de etkisiyle 2 senedir okullara gidemeyen ve doğru dürüst eğitim alamayan öğrencilerin canına tak etti. Hem yeterince öğretmenleri ile bir araya gelemediler hem de salgından dolayı stres hat safadaydı. Bunun yanında bir de daha kolay olur diye bekledikleri üniversite sınavı yani YKS zor gelince, gözler uzmanlara çevrildi. Uzmanlar bu seneki sınava ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uzmanlar bu seneki üniversite sınavının zorluğuna dikkat çekti. 2021 YKS zor mu sorusuna cevap olarak ise “bu sınavı bizde yapamazdık” dediler. Uzmanların da 2021 YKS hakkındaki bu açıklamalarından sonra öğrenciler sormaya başladı. 2021 YKS puanları düşecek mi? Üniversite puanları düşecek mi?

2021 Üniversite Puanları Düşecek Mi? Başarı Sıralaması Ne Olacak?

Uzmanların 2021 YKS hakkında açıklamalarından sonra gözler ÖSYM’nin YKS hakkında yapacağı açıklamaya çevrildi. Üniversite adayı öğrenciler, hayallerine giden yolda girdikleri üniversite sınavı sonrasında bu sene puanların düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Sınavın zorluk seviyesinden dolayı hem soruları yapamayan hem de süreci yetmeyen ve zaman sıkıntısı yaşayan öğrenciler, normale göre daha az soru yaptıklarını belirtti. Uzmanlar 2021 üniversite puanları düşecek mi sorusuna cevap verdi. 2021 üniversite puanları düşmese de az soru yapan öğrencilerin, üst sıralarda olacağını belirtti. Bu sene üniversite tercihi yapacak olan öğrenciler, başarı sıralamalarına daha çok önem verecekler. Bu durumda öğrenciler 2021 YKS sonuçları açıklandıktan sonra tercih listelerini puandan ziyade başarı sıralamasına göre yapacaklar.

2021 YKS Ne Zaman Açıklanacak?

26 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen üniversite sınavının ardından öğrenciler, 2021 YKS ne zaman açıklanacak merak etmeye başladı. 2021 YKS sonuçları 4 Ağustos 2021’de açıklanacak. 2021 YKS sonuçları ÖSYM’nin sitesinden açıklanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@