Öğrenciler barınma sorunu yaşarken, Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörlük binası "saray" kavgasını tekrar başlattı.

Barınma sorunu nedeniyle misafirhanesinin kız yurduna dönüştürüldüğü Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörlük binası tamamlanırken, aynı dönemde başlayan yurt binasının tamamlanmaması dikkatlerden kaçmadı.

Doğalgaz Faturanızı Az Bilinen Yöntemlerle %25 Düşürün! Doğalgaz Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler Doğalgaz Faturanızı Az Bilinen Yöntemlerle %25 Düşürün! Doğalgaz Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, rektörlük binası yakın zamanda yenilenen Artvin Çoruh Üniversitesi'nde bir türlü bitirilemeyen yeni yurt inşaatı ve barınma sorunu nedeniyle misafirhane kız yurduna dönüştürüldü.

Öğrenciler, kalacak yer için çözüm bekliyor ancak 2018’de “çözülecek” denilen barınma sorunu yeni dönemde de çözülemedi ve yeni rektörlük binası tamamlanırken rektörlük binasıyla benzer dönemde başlayan yurt inşaatının bitmemesi de dolayısı ile tepki çekti.

Öğrenciler ve veliler yaşanan duruma tepki gösterirken, Rektörlük binasını eleştiren bazı kişiler, sosyal medyada “Kendinize saray yapana kadar öğrencilere yurt yapsaydınız”, " Saray sevdası bulaşıcı" ve “Öğrenciler saraylara kurban ediliyor" dediler.