Finallerin yaklaşmasıyla milyonlarca öğrenci aynı soruya cevap arıyor. Üniversitelerde finale girmeyen öğrenciler büte girebilir mi? Final sınavına girmeyip büt sınavlarına girilebilir mi?

Milyonlarca öğrenci aynı soruya cevap arıyor. Üniversitelerde öğrenciler final sınavlarına girmezse Bütünleme sınavlarına girebilir mi? Bütünleme sınavlarına girmek için final sınavına girmek şart mı?

Üniversitelerde finale girmezsem bütünleme sınavına girebilir miyim?

Bazı öğrenciler çalışmamaktan, bazı öğrenciler yorgunluktan Üniversitelerin final sınavına girmeyebiliyor. Özellikle okulu uzatanlar yada vizelerde düşük not alan öğrenciler final sınavına girmeden direk bütünleme sınavına girmeyi doğru buluyor. Peki bütünleme sınavına girmek için şart var mı? Büt sınavına girmek için finallere girmek şart mı!

Finale girmeyen öğrenci büt sınavına girebilir mi?

Emeklilik yaşı düştü! SGK girişi 1999 öncesi 2000 2008 arası olanlar hemen yeni emeklilik tarihine baksın Emeklilik yaşı düştü! SGK girişi 1999 öncesi 2000 2008 arası olanlar hemen yeni emeklilik tarihine baksın

Hemen hemen tüm üniversitelerde final sınavına girmeseniz bile bütünleme sınavına girebilirsiniz. Vizeye girmediğiniz sınavlarında da final yada bütünleme sınavlarına girebilirsiniz.

Herhangi bir üniversitede de bilinen final yada vize sınavına girmeden bütünleme sınavına girme hakkı diye bir olay yok. Bu sebeple vizesine ve finaline girmediğiniz sınavın bütünleme sınavına girebilirsiniz.