Finallerin yaklaşmasıyla milyonlarca öğrenci aynı soruya cevap arıyor. Üniversitelerde finale girmeyen öğrenciler büte girebilir mi? Final sınavına girmeyip büt sınavlarına girilebilir mi?

Milyonlarca öğrenci aynı soruya cevap arıyor. Üniversitelerde öğrenciler final sınavlarına girmezse Bütünleme sınavlarına girebilir mi? Bütünleme sınavlarına girmek için final sınavına girmek şart mı?

Ziraat Bankası 3500 TL Ödeme Yapacağını Açıkladı! 3 gün içinde ödenecek Ziraat Bankası 3500 TL Ödeme Yapacağını Açıkladı! 3 gün içinde ödenecek

Üniversitelerde finale girmezsem bütünleme sınavına girebilir miyim?

Bazı öğrenciler çalışmamaktan, bazı öğrenciler yorgunluktan Üniversitelerin final sınavına girmeyebiliyor. Özellikle okulu uzatanlar yada vizelerde düşük not alan öğrenciler final sınavına girmeden direk bütünleme sınavına girmeyi doğru buluyor. Peki bütünleme sınavına girmek için şart var mı? Büt sınavına girmek için finallere girmek şart mı!

Finale girmeyen öğrenci büt sınavına girebilir mi?

Hemen hemen tüm üniversitelerde final sınavına girmeseniz bile bütünleme sınavına girebilirsiniz. Vizeye girmediğiniz sınavlarında da final yada bütünleme sınavlarına girebilirsiniz.

Herhangi bir üniversitede de bilinen final yada vize sınavına girmeden bütünleme sınavına girme hakkı diye bir olay yok. Bu sebeple vizesine ve finaline girmediğiniz sınavın bütünleme sınavına girebilirsiniz.