Pandemi yasakları kapsamında tüm eğitim kurumlarında olduğu gibi üniversitelerde de yüz yüze eğitime ara verilmişti. Aşılanmanın başlaması üzerine üniversitelerde yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu.

Aile Destek Ödemeleri Hesaplara Yattı! Herkese 1250 TL Ödeme! Aile Destek Ödemeleri Hesaplara Yattı! Herkese 1250 TL Ödeme!
Pandemi yasakları kapsamında tüm eğitim kurumlarında olduğu gibi üniversitelerde de yüz yüze eğitime ara verilmişti. Aşılanmanın başlaması üzerine üniversitelerde yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerin açılacağı zamana dair Sağlık Bakanlığına bir yazı gönderdi ve görüş istedi. Yazıda, bahar döneminde eğitim-öğretim sezonunun okullarda geçirilip geçirilemeyeceği soruldu, yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihe ilişkin acil görüş talep edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Selçuk'tan açıklama gelmişti!


YÖK'ün, üniversitelerin yüz yüze eğitime geçeceği tarih konusunda Sağlık Bakanlığından görüş istemesinin arkasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u yaptığı açıklamalar itici güç oldu. Dün gerçekleşen Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, pandemi tedbirlerine ilişkin birçok konuda varılan kararları duyurdu. Erdoğan, 15 Şubat'ta vakaların az olmasından dolayı köylerdeki okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağını bildirdi.


O okullar ile sınıflarda 1 Mart'ta yüz yüze eğitim başlıyor!


Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da köy okullarında 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlayacağını hatırlattı. Bakan Selçuk, köylerdeki okulların bütün kademelerinde eğitimin yüz yüze başlayacağına vurgu yaptı. 1 Mart'ta ilkokulların bütün sınıflarında yüz yüze eğitimin kaldığı yerden devam edeceğini kaydeden Bakan Selçuk, derslerin haftanın iki gününde yapılacağına değindi. Diğer taraftan Selçuk, sınava girecek sınıflar olan 8'inci ve 12'inci sınıflar için de 1 Mart'ta yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu.