Ünlü manken Ece Gürsel bu defa bir mahkeme haberi ile gündem oldu.

Ünlü tiyatrocu, yazar, tiyatro eleştirmeni, bilim ve kültür araştırmacısı merhum Metin And’ın torunu ve tek mirasçısı olan Ece Gürsel "rahatsız ediliyorum" diyerek mahkemeye başvurdu.

Metin And’ın torunu Ece Gürsel, ünlü manken Ece Gürsel ile aynı adı ve soyadını taşıdığı için rahatsız edildiği ve sosyal medyada kendi ismini kullanamadığı belirterek soyadını değiştirmek için dava açtı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen soyadının düzeltilmesi davasının karar duruşmasına ise Ece Gürsel ile avukatı katılırken duruşmada tanık olarak dinlenen Ece Gürsel’in annesi Nilüfer Esra And şunları söyledi;

Metin And'ın torununun soyadı zaferi! Ece Gürsel'den kurtuldu

“Kızım, benim soy ismimi kullanmak istemektedir. Kızım, merhum dedesi Metin And’ın soy ismiyle gurur duymakta ve onun soy ismini taşımak istemektedir. Ayrıca kızım, manken Ece Gürsel ile aynı isim ve soy isme sahiptir. Bu benzerlik nedeniyle sosyal medyada bazı olumsuz mesajlar almaktadır”

Ve Tüm Magazinin Beklediği İtiraf Ve Açıklama Geld! Hem Murat Dalkılıç Hem de Merve Boluğur Konuştu! Ve Tüm Magazinin Beklediği İtiraf Ve Açıklama Geld! Hem Murat Dalkılıç Hem de Merve Boluğur Konuştu!

Ece Gürsel’in davası kabul edilirken mahkeme, Ece Gürsel’in nüfusta ‘Gürsel’ olan soyadının merhum dedesinin soyadı olan ‘And’ olarak değiştirilmesine karar verdi.