Ünlü Nazi altınları gün yüzüne çıkarılacak!

Alman işgali altındaki Polonya'da Rusların eline geçmesinden korkularak gömülen ünlü Breslau altınlarını gün yüzüne çıkarmak için kazılara başlanacağı kaydedildi

Genel 30.04.2021 - 12:54 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Almanya'daki Nazi Partisi lideri Adolf Hitler'in başlamasına neden olduğu 2. Dünya Savaşı nedeniyle 50 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Savaşın acıları aradan geçen 76 yılın ardından dinmedi. Savaş döneminde saklanan altınları bulmak için aramalar yapan define avcıları, sonunda hedeflerine ulaşacak gibi görünüyor. Zira Alman diktatör Hitler önderliğinde 1 Eylül 1939'de gerçekleşen Polonya işgalinin ardından saklanan altınları bulmak için kazı başlatılacağı duyuruldu.

"Toplamda 10 ton altın çıkarılabilir"

Gelen açıklamaya göre kazılar, Alman işgali altındaki Polonya'nın güneyinde yer alan Minkowskie kasabasında gerçekleştirilecek. İşgal sırasında kasabada yer alan ve Naziler'in genelev olarak kullandığı sarayın altında olduğu belirlenen hazineyi çıkarmak için çalışmalar başlatılacak. Gerçekleşecek kazı sonucunda hazine avcıları, toplamda 10 ton altını gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor. 

Altınların gömülmesi emrini Himmler mi verdi?

Söz konusu hazinenin gömülme emrinin Nazi önderlerinden biri olan Heinrich Himmler tarafından verildiği aktarıldı. İddialara göre Adolf Hitler'in Nazi adına leke sürdüğünü düşünen Heinrich Himmler, savaştan sonra yeni bir Nazi devleti kurmak için bu altınları kullanacaktı. Tarihi sarayın altında bulunan 48 altın kasasının içinde "Nazi Altın Treni" adı da verilen meşhur Breslau altınlarının da yer aldığı ileri sürülüyor.

Savaşın en yoğun olduğu günlerde Polonya'da kaybolan Nazi treninin içinde yer alan kasalar dolusu altın, mücevher ve silahın da bu kazı sayesinde bulunabileceği aktarıldı. Bu ünlü trenin, Sovyetler Birliği'nin Alman hatlarını yararak ilerlediği 1945 yılında Wroclaw şehri civarında kaybolduğu iddia ediliyor. Söz konusu mücevherlerin içinde, değerli eşyalarının Rusların eline geçmesini istemeyen Alman zenginlerinin altınlarının da bulunduğu ifade edildi. 
 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@