Ünlü oyuncu Anne Hathaway'e cadı tepkisi!

ABD'li oyuncu ve şarkıcı Anne Hathaway'in The Witches (Cadılar) adlı filmi seyirciyle buluştu. Robert Zemeckis'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde Anne Hathaway'ın yanısıra Octavia Spenser ve Stanley Tucci gibi oyuncular rol alıyor.

Genel 09.11.2020 - 15:49 04.05.2021 - 04:24 İlan35
ABD'li oyuncu ve şarkıcı Anne Hathaway'in The Witches (Cadılar) adlı filmi seyirciyle buluştu. Robert Zemeckis'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde Anne Hathaway'ın yanısıra Octavia Spenser ve Stanley Tucci gibi oyuncular rol alıyor. Film, cadıların gerçek olduğunu öğrenen bir çocuğun onlarla olan mücadelesi konu ediliyor.


El parmaklarında eksik olması eleştirildi


Filmin başrolünde yer alan Hathaway'in el parmaklarında eksik olması birçok kişi tarafından eleştirildi. Anatomik farklılıklara sahip kişilerin cadılıkla özdeşleştirilmesi yoğun tepki gördü. Özellikle İngiliz yüzücü Amy Marren ve İngiliz TV oyuncusu Melissa Johns bu sorumsuzluğun akıl alır gibi olmadığını belirtti.Filmi boykot etme çağrısı yapan Uluslararası Paralimpik Komitesi, sosyal medyada "#NotAWitch" (bir cadı değil)etiketi açtı. Eleştiriyi yönelten çok sayıda kişi, filmin Ronald Dahl tarafından uyarlandığı kitapta böyle bir durumun olmadığını hatırlattılar. Eleştiriler üzerine başrol oyuncusu Anne Hathaway ve yapım şirketi özür diledi.


"Bu etkiyi düşünemedim"


37 yaşındaki ünlü oyuncu, Instagram'dan yaptığı özür açıklamasında, "Hepinize bir özür borçluyum" dedi. Büyük Yüce Cadı’nın bu şekilde resmedilmesinden birçok kişinin rahatsız olduğunu ve bunu anladığını dile getiren Hathaway, "Bu etkiyi düşünemedim" ifadesini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@