Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Kaya Akarsu'nun 78 yaşında hayatını kaybettiği belirtildi. Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısının ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu.

oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım
Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Kaya Akarsu'nun 78 yaşında hayatını kaybettiği belirtildi. Ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısının ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu. Kurtlar Vadisi Pusu, Akasya Durağı ve Çalıkuşu gibi dizlerde rol alan ünlü oyuncunun Harry Potter filmlerinde de Dumbledore karakterinin Türkçe dublajını yaptığı biliniyor. Ünlü sanatçının yaşamını yitirmesiyle ilgili Twitter'dan paylaşımda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı; Türk dizi, sinema, tiyatro ve seslendirme dünyasına büyük katkıları olan Kaya Akarsu'nun sevenlerine baş sağlığı dileklerinde bulunduklarını bildirdi.


Kaya Akarsu kimdir?


1 Temmuz 1942’de Manisa'da doğan Kaya Akarsu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. Üniversite eğitimini Ankara'da tamamlayan ünlü oyuncu Kaya Akarsu, 1970 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na girdi ve profesyonel oyunculuk kariyerine atıldı. Birçok programda sunuculuk da yapan ve kariyerinin önemli bölümünü TRT'de geçiren ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı, 1995 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'na atandı ve kariyerine İstanbul'da devam etti.


Önemli projelerde yer aldı!


Harry Potter serisinin 8 filminde de Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun profesörü Albus Dumbledore'u seslendiren Akarsu; Çalıkuşu (1986), Çarli (1999), Sessiz Fırtına (2007), Benim Annem Bir Melek (2008), Kurtlar Vadisi Pusu (2008-2009) ve Akasya Durağı (2012) gibi dizilerde kamera karşısına çıktı. Sevimli Canavarlar ve Oyuncak Hikayesi 3 filminin de seslendirme ekibinde yer alan ünlü oyuncu Kaya Akarsu, 2008 yılında gösterime giren Miras adlı film için de kameraların karşısına geçmişti.