San Francisco Indie Rock grubu Swell'in vokalisti ve gitaristi dünyaca ünlü şarkıcı David Freel hayatını kaybetti. Peki David Freel neden öldü?

Swell grubunun vokalisti ve gitaristi 64 yaşındaki dünyaca ünlü şarkıcı David Freel hayatını kaybetti. Grubun Facebook hesabından açıklama yapılırken ünlü şarkıcının ölüm nedeni hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Peki David Freel neden öldü?

Dünyanın en çok takip edilen müzik guruplarından olan Swell grubunun solisti David Freel hayatını kaybetti. 31 Ocak 1958 tarihinde dünyaya gelen David Freel 1989 yılında davulcu Sean Kirkpatrick'le birlikte Swell grubunu kurmuştu. Aynı yılın Nisan ayında da grubun ilk albümü pSychosPecificMusic etiketiyle piyasaya çıkmıştı.

Demet Akbağ'dan Acı Haber! Demet Akbağ'dan Acı Haber!

David Freel neden öldü?

Swell grubu uzun bir süre İspanya sokaklarında da müzik yaptı. Ardından ABD'ye geri dönen grup ilk konserini burada verdi. 90'lı yıllarda ikinci albümlerini yayınlayan Grup, 2001'de ise Everbody Wants to Know albümü ile çok ses getirdi. Ancak 2009 yılında Be My weapon albümü Grubun ismi kullanılmadan yayınlandı. 2014 yılında ise grubun son albümü Greasy çıktı. 56 yaşında yerleşen David Freel yerleşik bir hayata geçmeye karar vererek aynı zamanda Dünya evine de girdi. David Freel bir süredir Oregon’da yaşıyordu. 64 yaşındayım hayatını kaybeden ünlü müzisyenin ölüm nedenine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.