Batının teknolojisini, yaşamını ve alışkanlıklarını geriden de olsa almaya devam ediyoruz fakat adaptasyon sürecini geçirirken canı yananlar da olabiliyor. Bunların son örneği ünlü isim Gonca Vuslateri ve sıradan bir kuryeci arasında yaşandı.

Sosyal medya hayatımıza girince mesafeler nasıl azaldı ise batıdaki şekilde sınıf farkı dolayısı ile oluşan iletişimin de ülkemizde normalleşmesi olur diye bekliyorduk. Yani anlatmak istediğimiz bir ünlü ile etkileşime girmemiz doğal karşılanır zannediyorduk ki zira bunun sosyal medya hesapları bunun örnekleri ile dolu.

Bürokratından, iş insanına, ünlüsünden sporculara kadar birçok ünlü isim ile etkileşime geçip fenomen olan hesaplarla, kişilerle dolu aslında bizim ülkemiz de. Ya da fenomen olmada gözü olmayıp sıradan etkileşimini sürdürüp güzel dostluklar ve iletişim kuranlarımız da var aramızda.  

Bu örnekleri iş hayatına taşıyan, ünlüler ile olan etkileşimlerini gerek espri gerekse hayranlıklarından dolayı normalleştiren, normalleştirmeye çalışanlarımız da illaki oluyor. Bu durum dünya genelinde normal ki zira artık dünyada ve ülkemizde elini sallasan bir ünlüye çarpıyorsun.

5c8d669845d2a06b40af6ae0

Sosyal medya artık dünyada önemini daha doğrusu eski ihtişamını kaybetmeye başlamışken bizim ülkemizde ise başta ünlüler olmak üzere kullanımı rekorlar kırıyor.

İşte bu kullanılan sosyal medya adaptasyon süreci ülkemizde bir kuryenin başını yaktı desek yeridir. Geçtiğimiz günlerde bir kurye Gonca Vuslateri’nin internet üzerinden yaptığı alışveriş paketini evine götürmüş fakat ulaşamayınca ünlü ismin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımın altına "Senin yüzünden epilepsi oldum. Ne zaman kargo bıraksam, yoksun evde" yazmıştı.

Gpnca Vuslateri ise bu paylaşımı “işte bir istismar” olarak “Kimsiniz kardeşim siz?" yazdığı mesaj görüntüsü ile paylaşmıştı.  

Gonca Vuslateri’nin cevabına istinaden kuryenin 'Eve geldim yoksun! Epilepsi geçireceğim artık nerdesin!' gibi cümleler ile cevap vermesi üzerine, kargocunun işyeri arandı, şikayet edildi. Bu şekilde sert bir hareket ile karşılaşan kargocu kendini kontrol edemeyerek, Gonca Vuslateri’nin iddiasına göre “ "or.. ben senin hayranınım sen kimsin beni ifşa ediyorsun.." diyerek cevap vermiş ve ardından da Vuslateri Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği'ne giderek Barış D.'den şikayetçi olmuştu.

gonnn-1638791929

Hakkında 'Kişilerin huzur ve sükutunu bozmak' gerekçesiyle işlem yapılan Barış D. geldiği noktada kendisini savunarak Vuslateri'nin kendisini sosyal medya üzerinden ifşa ettiğini belirtip hedef gösterildiği için ünlü oyuncudan şikayetçi ve davacı oldu.

Sabah'tan Emir Somer'e konuşan Barış D. şunları söyledi: "Anlamadan beni sapık yerine koyduğu ve linç ettirdiği için ben de kendisinden davacı oldum. Taciz etmek niyetinde olsaydım, telefon numarasından arardım ancak öyle bir amacım yoktu. Önceden hayranıydım. Bu mesajı attım, amacım sadece serzenişte bulunmaktı. Ben kendisine doğrudan mesaj attım. Bana mesaj atsaydı zaten hayranı olduğumu söyler, durumu izah eder ve gerekirse özür de dilerdim. Ortada hiçbir şey yokken olay büyüdü ve hakkımda bir anda 'Sapık' yorumları yapıldı. Olayın taciz veya istismar ile hiçbir ilgisi yok. Bunun kararını insanların vicdanlarına bırakıyorum. Beni arkadaşlarım ve aileme rencide etti. Tansiyon hastası annemin yanında gözaltına alındım. Ayrıca Vuslateri'nin Instagram hesabını 1 milyon kişi, Twitter hesabını da 570 bin kişi takip ediyor. Bu kadar kişi onun yüzünden beni sapık olarak tanıyor."

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

Şimdi sonuç ne olur bilemeyiz ama biz sanıyoruz ki bahtsız kurye Gonca Vuslateri’ni Demet Akalın ile felan karıştırdı. Zira başta Demet Akalın, Ezgi Mola, Hazal Kaya, Ali Atay vb. gibi şuan isimi aklımıza gelmeyen çok değerli ve usta ünlü isimler var, sıradan insanlar ile etkileşime geçtiklerinde sorun yaratmayan hatta bununla eğlenmesini ve eğlendirmesini bilen.