Ünlülerin İsrail Tepkisi Tepki Gördü! Masterchef Güzide İsyan Etti! Anıl Altan Sinir Etti!

Kimileri İsrail'e yeterli tepki vermediği için kimileri ise alakasız tepki ile tribünlere oynadığı için tepkilerin odağındaydı!

Televizyon 12.05.2021 - 13:36 12.05.2021 - 14:10 Ece Sahan

İsrail - Filistin bombardımlarının sosyal medyaya yansıması sonrası sosyal medyada İsrail'e tüm dünyada tepki yağdı. Ancak bu tepkilerin hedefi şaşınca tartışmalar meydana geldi. 

İlk olarak sosyal medya fenomeni Anıl Altan yaptığı ardı ardına paylaşımlardan birinde Hayvan Hakları olsaydı tüm dünya ayağa kalkardı, yada Batılı bir çocuk diye saçma bir şekilde tribünlere oynamalı yalan yanlış yazınca pek çok düşünme yetkisi olmayan ve içi nefret dolu suçlu insanı iyice gazladı. Bu durum tepkilere neden oldu. 

Anıl Altan'ın eşi Pelin Akil'in geçtiğimiz günlerde oruç tutmadığı anlaşılması üzerine büyük tepki ve hakaret almıştı. Bunun üzerine Akil "İlaç kullanıyorum" diyebilmişti. Sıklıkla samimiyetsiz oldukları dile getirilen ve çocukları üzerinden dahi reklam yapabilen 2'linin Filistin paylaşımlarındaki bu yersiz karşılaştırası iyice tepki topladı.

Sosyal medyada "Eşin geçen oruç tutmadı diye linç edilince korkudan ilaç kullanıyorum dedi diye mi şimdi bu yazılar. Gerçek bir kıyas istiyorsan senin çocuklarına yaptığın partilerle sokakta ölen çocukları kıyaslayalım? Gerçek kıyas budur. Elma ile armut kıyası değil senin yaptığın gibi. Yada seni alalım. Sen ses çıkar. Neden Save Ralph gibi sadece paylaşım yapıyorsun sen de?

Her gün açlıktan ve savaşta ölen Afrikalı çocukları, müslümanların müslümanları öldürdüğü ülkeleri, müslümanların batılıları öldürdüğü saldırıları, Çin'in Uygurlara işkenceler yaptığı, kendi askerin canlı canlı yakıldığı günlerde de tepki verseydin aynen böyle o zaman karşına alacağın kitleden mi korkttun? Hangi hayvan hakları? Nerede? Hangi medya? Save Ralph'de aynı şu an ki Filistin paylaşımları gibi şov için yapıldı geçildi? Her gün  ülkende hayvanlar insanlar tarafından işkeneceye uğruyor. Cezası yok. Hayvanseverler saldırıya uğruyor.

Sen korunaklı villandan, geçen tepki görüp takipçi sayın azalınca yaranmak için attığın alakasız ve yalan yanlış örnekle gazladığın tipleri bizim sokakta başımıza iyice gazlayacak kadar şovmensin. Hadi çık korunaklı villandan. Elma ile armutu karıştırarak su bulandıran primcisiniz sadece! Akşam villanda gülüp eğleneceğin, çocukların üzerinden dahi kaydırın diye reklam yapacağın bir korkak. Sen sadece Madımak'ı yakanları gazlayan birisin şu an.

Bu feministleri, kadın hakları savunucularına tecavüz edip öldüreceksin diye yazıp bugün dünya müslüman kadın olunca suskun yazan korkunçları gazlayan! Bak onu da yazsaydın hadi öyle yazmışlar işte birde kadın hakları ve hayvan haklarında sesleri çıkanlar demişler. Kadın hakları diye ortalığı ayağa kaldıranlar nerede diye yazsaydın sen de  tabi dilsiz hayvanlar daha riksiz seçim değil mi öne atmak?

Ankara patlamasında ölenleri anmada yuhlayanlar, Fransadaki intihar saldırılanlarında sevinenler, bi kpek işkence çekerken zevk alanlar görmezden gelenler önemsemeyenler bunlar nede olsa.. 

Bir haksızlığa tepki verirken başka haksızlığı şov yapmak için aşağılayamazsınız! O zaman tüm sivil toplum örgütlerini kapatalım. Doğa koruma, hayvan koruma, evsizleri, şehit çocuklarını, SMA hastalarına yapılan yardımlara kanser hastaları karşı çıksın vs fakirler zenginlerin evini bassın korunaklı yalılarınızdan şov için yalan yanlış örnekler verirseniz sizin çocuğunuzun resmini de açlıktan ölen bir çocukla yan yana koyarlar elbet " diye yazıldı.

 Masterchef Güzide'de İsyan Etti!

MasterChef Türkiye programı ile tanınan Güzide Mertcan'da ikiyüzlülüğe isyan etti. Güzide Mertcan Mescid-i Aksa paylaşımından sonra normal paylaşımlar yapmaya devam edince kimi kesimler tepki gösterdi. Güzide ise bu duruma "Sadece benim değil sizinde hayatlarınız devam ediyor değil mi? EE sen de benim canlı yayınıma giriyorsun şu durumda? Sosyal medya dünyası yalan bir dünya. Kimin ne kadar üzüldüğünü kimin ne hayır yaptığını bilemezsiniz" diye yazdı.

Güzide'ye destek için kimi kullanıcılar "Ya siz ne yapıyorsunuz? Milletin çocuğu üzerinden Mehmetçik Filistin'e diye bağırıyorsunuz. Hadi siz gitsenize madem çok duyarlısınız. Orada doktorluk yapın hadi. Sosyal medyadasınız anca. Akşam yemek yiyor, tv izliyorsunuz. Ülkende binlerce ölüm oldu nerdeydin? " diye yazdı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@