Ünsal Ban operasyonunda son gelişme şoförünün eşi ve baldızı tarafından yakılan evraklar oldu.

Eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü elebaşı ile paylaşma, tehdit ve şantajla suçlanan eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, Sedat Peker iddialarında adı geçen tek tutuklu olmuştu ki, yeni yaşanan gelişmeler de dikkat çekti.

Yunanistan'a kaçarken yakalanan Ban ile ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, Ban'ın gözaltındaki şoförü Ahmet K.'nın evine operasyon düzenledi ve Ahmet K.'nın eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Naz H.'yi, evrak ve dijital materyalleri yakarken yakaladı.

Ünsal Ban'ın Yunanistan'a geçmeye çalıştığı ortaya çıkarken Ban'a yardım eden kaptan ve mürettebat da gözaltına alınmıştı. Yunanistan'dan ev aldığı ortaya çıkan Ban'ın bu yolla vize elde ettiği de ayrıca belirlendi.

Sayıştay Raporları Son Bombayı Patlattı! SGK'nın Sağlık Bakanlığı'na Gönderdiği Para da Kayıp! Açıklama İse Yok! Sayıştay Raporları Son Bombayı Patlattı! SGK'nın Sağlık Bakanlığı'na Gönderdiği Para da Kayıp! Açıklama İse Yok!

Son gelişme olrak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban'ın şoförü Ahmet K.’nin evinde arama yapılırken aramalarda eşi Neslihan K. ile baldızı Zeynep Naz H.'nin bazı evrak ve dijital materyalleri bahçede yakarken yakalandığı iddia edildi.

FF

Yapılan incelemede iki çanta içerisinde yer alan çok sayıda klasör içerisindeki evraklar ile bazı dijital materyallerin bahçedeki bir el arabası içerisinde yakıldığı öne sürülürken Neslihan K. ile baldızı Zeynep Naz H. Gasp Büro Amirliği'ne götürüldü. (İHA)