Üreticilerden gelen açıklamalarla birlikte kırmızı et fiyatı için uyarıda bulunuldu. Kırmızı etin 250 TL'yi aşabileceği yönündeki açıklamalar dikkat çekiyor. Kırmızı et bu gidişle rekor kırarak peyniri tekrardan geçebilir. Hayvancılık sektörü zor zamanlardan mı geçiyor?

Tarım ve hayvancılıkta üreticinin maliyetleri her geçen gün artıyor. Bu artan maliyetler ise bir şekilde vatandaşa da yansıtılmakta. Ancak vatandaşa yansıtılmadığı durumda üretici de isyan noktasına geliyor. Üreticilerden gelen açıklamalarda ortak bir ifade varsa o da kırmızı et fiyatlarına ciddi bir zam geleceği. Hayvancılık konusundaki isyanlarını dile getiren bir üretici, kesime gönderilen ineğin yerine yenisini alamadıklarını ifade etti.

Hayvancılık Gittikçe Zorlaşıyor mu?

Hayvancılıkta maliyetin artması ve inek sayısının ciddi oranda azalmasından ötürü sektörde büyük sıkıntıların yaşandığı ifade ediliyor. Devletin sunduğu üretici desteklerinin yetersiz olduğuna dikkat çekildi. Bu gidişatla birlikte vatandaşın hiç istemediği bir sonuç olacağı vurgulandı.

Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu! Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu!

Kırmızı Et 250 TL'yi Görür mü?

Kırmızı ete daha geçtiğimiz aylarda zam gelmişti. Fiyatların kademeli şekilde artırıldığı görülüyor. Öte yandan alım gücü düşen vatandaş da et ile arasına mesafe koymakta. Kırmızı etin 250 TL'yi geçmesi durumunda vatandaşın kara kara düşüneceği tahmin ediliyor. Tavuk fiyatları da benzer oranlarda artabilir. Bu konuda sendikaların ne düşündüğü de büyük öneme sahip.

kırımzıet