Seslendirme sanatçısı, dizi ve sinema oyuncusu İsmail Köksal Engür, 77 yaşında böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlardan dolayı yaşamını yitirdi.

10 yaşındayken TRT Ankara Radyosu ‘Çocuk Saati’ programıyla kısa tiyatrolarla mesleğe başlamış ve Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü tamamlamış olan İsmail Köksal Engür, TRT programlarının yanı sıra da seslendirme çalışmalarının temelini atmıştı.

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Usta sanatçı, Çağdaş Sahne, Hodri Meydan Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Küçük Sahne gibi özel tiyatroların yanı sıra Bakırköy Belediye Tiyatrosu ve Devlet Opera ve Balesi yapımlarında da rol almış, kariyerini tiyatroyla da sınırlı tutmamıştı. Sinema ve dizilerde de yer alan Köksal Engür, Süngerbob Kareşort çizgi filminde de Squitward’ü seslendirmişti. Ayrıca, Hollywood yıldızları Robert de Niro, Al Pacino, Dustin Hoffman ve Robin Williams’ın yanı sıra Susam Sokağı’ndaki ‘Budu’ karakteri ve Red Kit’te de ‘Red Kit’i seslendirmişti.

Son dönemlerde ise sevilen dizi ‘Leyla ve Mecnun’da hayat verdiği ‘Ak Sakallı Dede’ rolüyle de izleyicilerin kalbinde taht kurmuştu.

Köksal Engür, böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlardan dolayı yaşamını yitirdi

Ancak usta oyuncu İsmail Köksal Engür, 77 yaşında yaşadığı böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlar sebebiyle hayatını kaybetti. Usta oyuncunun hayatını kaybettiği haberini de yine meslektaşı olan Cengiz Bozkurt sosyal medya hesabından duyurdu. Oyuncu Cengiz Bozkurt, Köksal Engür’ün böbrek yetmezliğine bağlı komplikasyonlar sebebiyle kaybettiklerini ve cenazesine dair de açıklamayı yarın yapacaklarını ifade ederken İsmail Köksal Engür’ün başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerinin de başının sağ olmasını dilediğini yaptığı paylaşımda vurguladı.

Usta seslendirme sanatçısı ve oyuncu Köksal Engür’ün vefat haberinin ardından sanatçı dostları ve sevenleri de ailesin baş sağlığı diledi ve sosyal medya kullanıcıları da usta oyuncunun hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını paylaştı.