Peki Yavuz Figenli kimdir?  oynadığı rol aldığı film var mıdır ve Yavuz Figenli nin yönettiği filmler hangileridir işte detaylar

Yeşilçam'ın Usta müdavimlerinden olan ve Türk sinemasına adeta yüzlerce Eser bırakıp hayatını kaybeden usta yönetmen Yavuz Figenli kimdir sorusu vefat haberi sonrasında Çok araştırılıyor. Peki Yavuz Figenli kimdir?  oynadığı rol aldığı film var mıdır ve Yavuz Figenli nin yönettiği filmler hangileridir işte detaylar

Yavuz Figenli neden öldü?

Türk sinemasının Usta yönetmenlerinden biri olan Yavuz Figenli'yi gün itibarıyla kaybetmiş bulunmaktayız.  86 yaşında olan Figenli 1 yıldır akciğer kanseri ile mücadele etmekteyken Geçtiğimiz günlerde hastanede Entübe edilmişti. 86 yaşındaki Usta isim sabah saatleri itibariyle hayatını kaybetti . Yavuz Figenli Bugün ikindi vakti Çınarcık Merkez Camii'nde son yolculuğuna uğurlanacak.

Yavuz Figenli kimdir?

1936 yılı İstanbul doğumlu olan Yavuz Figenli Özellikle de Yeşilçam'da sakin kişiliği ve başarısı ile herkes tarafından sevilen bir isimdi. En ünlü Yeşilçam yönetmenlerinden biri olan Yavuz Figenli Ayrıca senaristik ve yapımcılık ile de uğraşmaktayd.  Yavuz Figenli nin ekranlara sunduğu ilk filmi Türk'ün Aşkı Başkadır 1966 yılında yayınlanmıştır.

Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı? Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı?

Yavuz Figenli'nin senaristlik yaptığı bir kaç yapım

Yavuz Figenli'nin senaryosunu yazdığı filmler
Çamur Şevket
Gel Gardaş Gel
Kan ve Kurşun
Kanımın Son Damlasına Kadar
Kızgın Güneş (film, 1971)
Sevimli Hırsız (film, 1971)
Vur Gardaş Vur
Yıldırım Ajan