Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan Üstün Dökmen, yaptığı açılamalar sonrası medyada "Başörtülü psikolog ve psikiyatr olamaz" manşetleri ile hedef tahtasına kondu ancak olayın perde arkası çok daha farklı çıktı.

Çorlu Tren Kazasında Yeni Skandal Ortaya Çıktıİ TCDD Belgeleri Gizlemiş! Deliller Verilmemiş! Gizlenen Ne? Çorlu Tren Kazasında Yeni Skandal Ortaya Çıktıİ TCDD Belgeleri Gizlemiş! Deliller Verilmemiş! Gizlenen Ne?

Armağan Çağlayan'ın YouTube'da sunduğu Zor Ama Yine De Sor programına konuk olan Üstün Dökmen, "Seans esnasında özdeşim kurar, sempati duyarsam artık o psikolojik danışman olmaktan çıkar" ifadeleriyle meslek etiğini anlattığı sözleri sosyal medyada ciddi bir tartışma yarattı.

Ancak Dökmen programda söylediği "Başörtülü psikolog ve psikiyatr olamaz" sözleri ile tartışılırken başörtülü psikolog olmaz meslek etiğine aykırı sözünün devamında "Atatürk rozeti de olmaz, parti işareti, takım logosu, haç da olmaz" demişti.

Dökmen kendisine yöneltilen eleştiri ve tepkiler sonrası, şu ifadeleri kullandı:

Ünlü akademisyen Üstün Dökmen'den skandal sözler: Başörtülü psikolog olmaz - TGRT Haber

"Rehber öğretmenlerin çoğunluğu başörtülü. Söylediğim o. Tepki gösterildi bunlar temelsiz trol tepkileridir. Trol kendini saklayan, korkak, cesur olmayan, kafası çalışmayan kişilerdir. Söylediğim aynen şu, bir eczacı başörtülü olabilir, mimar olabilir, Milli Eğitim izin verdiği için öğretmen olabilir, hakim ve savcı benim alanım değil karışmıyorum. Fakat başörtülü psikolog, başörtülü psikiyatrist, başörtülü PDR uzmanı olması meslek etiğine aykırıdır. Nötr olamazlar."

Psikoloğun terapi esnasında dini ya da siyasi simge takmaması gerektiğinin altını çizen Dökmen, ofisinde Atatürk resmi bile olmadığını dile getirirken, dünyanın en büyük sorununun insanların dürüstlüğünü kaybetmesi olduğunu söyledi.

Üstün Dökmen'in tartışma yaratan açıklamalarının tamamı şöyle:

https://youtu.be/rlZePpvAlxk

İzlemek için BURAYA da tıklayabilirsiniz.