TRT 1 ekranlarının iddialı dizilerinden Uyanış Büyük Selçuklu sezon finali yapmış ancak son bölümde Kadrodan birçok oyuncu ayrılmış yeni isimler ise kadroya dahil olmuştu. Reyting rekortmeni dizisinin yeni sezonu izleyiciler tarafından ilk ve çekilirken adeta kadroya bomba gibi isimler de dahil olmaya devam ediyor. Bu sezon yaptığı transferlerle adından çok söz ettiren diziye Barış Arduç taze kan olarak katılmış ve Fahriye Evcen'in de dizinin kadrosuna dahil olduğu iddia edilmişti. Yine dizinin kadrosuna ramo'dan ikinci transfer yapıldı.

TRT 1'de geçtiğimiz sezonun büyük çıkış yakalayan dizisi Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan adıyla yeni sezonda ekranlara gelecek. Özellikle diziye Barış Arduç transferi taze getirmiş yeni sezonda dizinin daha da iddialı olarak ekranlara döneceğini garantilenmiş ti. Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan adı ile ekranlara gelecek olan dizinin kadrosuna özellikleri Ramo’dan bir isim daha dahil oldu.

uyanis-buyuk-selcuklu-alparslana-ramodan-yeni-bir-transfer-daha-yeni-sezon-gumbur-gumbur-geliyor-1

BARIŞ ARDUÇ ÖZEL EĞİTİM ALIYOR

Yeni sezonda Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisinin başrolü oynayacak olan oyuncu Barış Arduç özel eğitim alıyor ve dizi için özel hazırlanıyor. Bunun yanında dizinin kadrosu için yeni isimlerinde adı geçmeye devam ediyor. Özellikle bir süredir setlerden uzak kalan ve oğlu Karan ile ilgilenen Fahriye Evcen'in kadroya dahil olduğu haberleri izleyicileri heyecanlandırmıştı. Bu konuda yeni bir açıklama yapılmadı ancak dizinin kadrosuna Ramo dizisinden ikinci bir ismin dahil olduğu biliniyor.

YÖNETMEN KOLTUĞU ARTIK ONA EMANET

Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç'in başrollerini paylaştığı Ramo dizisi geçtiğimiz haftalarda ekran macerası'nı tamamlamış ve zirvede bırakmıştı. Yeni sezonu ile ekranlara gelmeye hazırlanan ve büyük değişikliklerin yaşandığı Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisi için Ramo'nun yönetmeni Çağatay Tosun’un adı geçiyor. Alınan bilgiye göre Çağatay Tosun dizi için hazırlıklara şimdiden başladı ve köklü değişiklikler yapacak. Yeni sezonda adeta Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisi yeniden doğacak. Ekrana gelen bölümleri ile zaten izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başaran dizi yeni sezonda yeni oyuncuları ve tabii ki de yönetmeni ile bir kez daha reytinglerde zirveye oynamaya hazırlanıyor.

uyanis-buyuk-selcuklu-alparslana-ramodan-yeni-bir-transfer-daha-yeni-sezon-gumbur-gumbur-geliyor-2

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU YENİ SEZONDA NELER OLACAK?

TRT 1 ekranlarının Fenomen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu sezon finali ile birlikte büyük bir değişimin içine girdi. Yeni sezonda Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan adı ile ekranlara gelen dizide yaşanacak gelişmeler ise şu şekilde;

Melikşah dönemi geriye gidecek ve Alparslan dönemi işlenecek.

Oyuncu kadrosu tamamen değişecek sadece eski Kadrodan Mehmet Özgür kalacak.

Ünlü oyuncu Barış Arduç Sultan Alparslan karakterine Hayat verecek.

Usta yönetmen Çağatay Tosun yönetmen koltuğunda yerini alacak.