Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kimdir? UBS 12. bölüm Arslantaş annesine kavuşacak mı gerçekte var mı? İlker Kızmaz oynadığı dizileri

Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kimdir sorusu Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bu akşamki yeni bölümünde de çok sorulan isimlerden olacağı kesin. Peki Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş tarihteki rolü ne? Uyanış Büyük Sel

Dizi Haberleri 14.12.2020 - 22:47 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kimdir sorusu Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bu akşamki yeni bölümünde de çok sorulan isimlerden olacağı kesin. Peki Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş tarihteki rolü ne? Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş gerçekte var mı? gibi sorular Arslantaş komutasındaki askerlerin Hasan Sabbah'a açtığı savaş akabinde de tarihteki yeri merak ediliyor. ,Büyük Selçuklu dizisi Arslantaş İlker Kızmaz kimdir? İlker Kızmaz nerelidir? İşte Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Arslantaş karekterini oynayan İlker Kızmaz hayatı, biyografisi.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bilindiği üzere Sultan Melikşah'ın döneminde yer alan olay ve savaşları devam ettiği dönemi anlatırken, en önemli olaylarından biri olan Hasan Sabbah'ı ortadan kaldırmak adına Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş koutasındaki askerlerin savaşı olmaktadır. İşte her pazartesi akşamlarına damgasını vuran Uyanış Büyük Selçuklu dizisi RT1 ekranlarının en çok sevilen dizisi olurken, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin diğer karakterleri de en az Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kadar araştırılıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş'ın devletine sadık ve yiğit bir emir olduğunu  ve ayrıyetten de Nizamülmülk ile arasının da iyi olduğunu araştırmamızın sonucunda ulaştık. Rivayetlere göre ise Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş bir çok savaşta Nizamülk ve Sultan Melikşah'ın yanında olduğu biliniyor .Doğum ve ölüm yılı bilinmemektedir Ancak Sultan Melikşah'tan sonra öldüğü bilinmektedir.

Yaşamının çok iyi bilinmediği Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş adını duyurduğu ilk ve en önemli savaşı Alamut Savaşı olmaktadır. Bu savaş yani Alamut Savaşı Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş'ın Hasan Sabbah'ı ortadan kaldırmak adına başlatılan savaştır. Alamut Savaşının diğer bir önemi de Niizamülmülk Alamut Savaşı sırasında kendisne düzenlenen suikast sonrasınnda ölmüştür. 860 senesinde inşa edilen Alamut Kalesi tarihteki deylem hükümdarları tarafından inşa edildiği de söylentiler arasındaki yerini alırken, 1090 senesinde Hasan Sabbah tarafından ele geçirilmiştir. ve karagah olarak kullanılmışır. Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş  deyince aklımıza gelen ilk isim Alamut Kalesi olmakta iken, Arslantaş beyin komutasındaki askerlerle başlayan savaşın akıbeti de merak edilmektedir.

Nizamülk Hasan Sabbah'ı ortadan kaldırmak adına başlattığı çalışmalarda Melikşah'ı dahil etmiştir. 1092 senesinde başlayan savaşta 1000 asker dahil olmuş ve Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş ordunun komutasına geçmiştir. Ancak Arslantaş komutasındaki orduya düzenlenen saldırı sonrasında Selçuklu ordusu geri çekilmiştir.

Son zamanlarda tarihi dizilerden çok iyi tanıdığımız bir İlker kızmaz Sultan ikinci Abdülhamid'in oğlu Şehzade Mehmet karakteri ile payitaht dizisinde bizlerle birlikte olmuştur. 1975 yılı İzmir doğumlu olan İlker Kızmaz üniversite eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamlamıştır . 2014 senesinde Aslı Türkel ile evlenen İlker Kızmaz bir evlat sahibidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@