Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun Gerçek Adı Ne ? Pınar Töre Kimdir, Daha Önce Oynadığı Diziler Neler ?

TRT1 ekranlarında 15. bölümünün yayınlanması beklenen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi heyecanla yayınlamaya devam ediyor.

Dizi Haberleri 30.12.2020 - 14:45 04.05.2021 - 04:23 İlan35
TRT1 ekranlarında 15. bölümünün yayınlanması beklenen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi heyecanla yayınlamaya devam ediyor. Her hafta Pazartesi günü akşamı yeni bölümü ile izleyenleri ile televizyon ekranlarına kilitlemeyi başarıyor. Dönem dizileri ülkemizde oldukça seviliyor ve çokça talep görüyor. Tarihi dizi örneklerini göz önünde bulunduracak olursak; Muhteşem Yüzyıl, Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamit, Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi birçok tarihi dizi izlenme rekorları kırıyor. Tarihi dizi arşivimize eklenen bir yeni dizi ise Uyanış Büyük Selçuklu oldu. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin bünyesinde barındırdığı karakterler oldukça ilgi çekici ve dizideki karakterleri canlandıran oyuncular da oldukça başarılı isimlerden oluşuyor.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin karakterleri ve bu karakterleri canlandıran oyuncular araştırılmaya başlandı. Dizinin başrol oyuncuları kadar yan rol oynayan oyuncuları da ilgi çekiyor. Diziye ara eklenen ve sonra çıkan oyuncular da bulunuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Selçuklu Dönemi zamanında yaşamış olan güçlü kadın kahramanlar da mevcut. İzleyenlerin en çok ilgisini çeken kısım belki de dizinin güçlü kadın karakterlere sıkça yer vermesidir. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde çok sayıda güçlü kadın karaktere yer verilirken bir tanesi son bölüm ile ilgiyi üzerine topladı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Başulu Hatun, merak içinde araştırılmaya başlandı. Büyük Selçuklu döneminde yaşamış olan Başulu Hatun karakterini başarılı bir oyuncu canlandırıyor. Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun'a Pınar Töre hayat veriyor. İzleyenlerin dikkatini çeken ve oyunculuğu ile göz dolduran Pınar Töre hakkında merak edilen sorular artmaya başladı. Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun kimdir ? Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun gerçek hayatta kimdir ? Uyanış Büyük Selçuklu Pnar Töre daha önce oynadığı diziler nelerdir ?Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun / Pınar Töre kimdir ?

Başulu Hatun, Melikşah'ın oğlunun annesidir. Melikşah'ın eşi olan Başulu Hatun Sencer'e hamileyken Dedekorkut obasına yerleşir. Melikşah'ın tahta çıkabilmesi için böyle bir fedakarlık yapan Başulu Hatun, oğlunu babasından uzakta büyütür. Melikşah Sultan'a eşinin doğum sırasında öldüğü yalanını söylerler. Sencer'i Dedekorkut obasında büyüten Başulu Hatun, gözlerden uzak yaşamaktadır. Sencer, babası tahtından olmasın ve devlet sorun yaşamasın diye babası Melikşah Sultan'ın karşısına çıkmamaya yemin eder.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Başulu Hatun'u canlandıran Pınar Töre kimdir sorularına cevap ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Pınar Töre şimdilerde Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Başulu Hatun karakterine hayat vermektedir. Pınar Töre 1979 doğumludur. 41 yaşında olan başarılı oyuncu Pınar Töre 160 boyundadır. Bilkent Üniversitesi Müzik Ve Sahne Sanatları Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümünden mezun olmuştur. Dış Dönümü, Sopernoa, Festen, Malafa ve Vur Yağmala Yeniden isimli tiyatro oyunlarında yer almıştır. Bunun yanında Çekmeceler adındaki sinema filminde de oyunculuk yapmıştır.

Pınar Töre oynadığı diziler;

2020 – Uyanış Büyük Selçuklu,

2019 – Elimi Bırakma,

2017 – Bizim Hikaye,

2016 – Anne.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@