Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu dizisine bu akşam Yani Uyanış Büyük Selçuklu 13. bölümünde dahil olan İsmail Ege Şaşmaz kimdir? ve İsmail Ege Şaşmaz'ın can vereceği karakter olan Uyanış Büyük Selçuklu Faysal hain HAsan Sabbah2ın oğlu olarak karşımıza çıkacaktır. Devleti içten içe çökeltmeye çalışan ve Haşhaşi lideri olarak karşımıza çıka Hasan Sabbah'ın oğlu Faysal hakkında araştırma yapalım dedik. Uyanış Büyük Selçuklu Faysal gerçekte var mı? Uyanış Büyük Selçuklu Faysal tarihe var mı? Uyanış Büyük Selçuklu Faysal nasıl bir karakter İsmail Ege Şaşmaz kimdir? kaç yaşında ve İsmail Ege Şaşmaz rol aldığı diziler gibi tüm ama tüm detayları şimdi sizlere sunacağız.

Uyanış Büyük Selçuklu Faysal karakteri ile karşımıza çıkacak olan isim İsmail Ege Şaşmaz HAsan Sabbah'ın oğlu olarak karşımıza çıkacakken, bilindiği üzere devleti çökeltmeye çalışan hainin oğlu da kötü bir karakter olacaktır.

Hasan Sabbah'ın Bağdat sorumlusu


Uyanış Büyük Selçuklu Faysal karakteri yani HAsan Sabbah'ın oğlu Haşhaşilerin Bağdat sorumlusu olarak karşımıza çıkacak ve Sencer ile de büyük bir mücadele içerisinde olacak.  HAsan Sabbah Sencer ile savaşında oğlu Faysal'ı araya sokacak ve onunla mücadele etmek için özel olarak getirecek.


 Faysal güçlü ve Savaşçı bir karakter


Hassan Sabbah'ın gücünü de arkasına alan Uyanış Büyük Selçuklu Faysal karakteri Nizamülmülk ve Sencer'e zarar vermek adına  tüm gücünü kullanacak. Yorgosun gitmesi ile birlikte azalan kötü karakter boşluğu Uyanış Büyük Selçuklu Faysal ile doldurulacak.

Hasan Sabbah öz babası mı?


Hasan sabaha da baba demesi aslında gerçek oğlu olduğundan kaynaklanmayan Faysal, Hasan Sabbah tarafından özel bir ilgi ve alaka ile yetiştirilmesi olmaktadır.  Faysal, Hasan Sabbah'ı baba gibi görmekteolduğunu Uyanış Büyük Selçuklu 21 Aralık tarihli yeni öblümünde göreceksiniz.  Sencer'intacilmülke el kaldırması sonrasında düşmanlarını harekete geçirdiği bir bölüm olacak bu akşam ki yeni bölümde her cepheden saldırı altında olsuğunu göreceksiniz.

Faysal kim canlandırıyor İsmail Ege Şaşmaz kimdir


Diziye ekstra güzellik katacak olan bu karakter Hayat verecek olan İsmail Ege Şaşmaz günün n çok araştırılan karakteri ve oyuncusu olacağına da eminiz.

Uyanış Büyük Selçuklu Faysal karakteriyle karşımıza çıkan oyuncu İsmail Ege Şaşmaz olup 1993 yılı doğumlu ve Manisalı olduğunu sizlere söyleyebiliriz. İlk olarak lise yıllarında tiyatro hayatına başlayan İsmail Ege Şaşmaz polinas Endüstri Meslek Lisesi'nin mezunu olması sonrasında Güneşi Beklerken isimli dizide Barış karakteri ile karşımıza çıkmıştır.  2015 senesinde Günebakan dizisinde başrol oyuncusu olan şaşmaz yine aynı sene Serçe Sarayı dizisinde yardımcı karakteri ile bizlerle birlikte olmuştu . Geçtiğimiz sezon da sen çal kapımı dizisinin Kaan Karadağ karakterini canlandıran İsmail Ege Şaşmaz bu akşam Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Faysal karakteriyle yardımcı ve kötü bir karakter olarak bizlerle birlikte